Zespół aktorski

Aktorzy

Stanisław Linowski

Stanisław Linowski

Student Akademii Sztuk Teatralnych im Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

03.09.2019 – Narodowy Stary Teatr, Kraków

Utalentowany student krakowskiej AST pierwsze kroki na profesjonalnej scenie stawiał w spektaklu „Kariera Artura Ui” w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze im. J. Słowackiego, udowadniając odwagę w podejmowaniu najtrudniejszych wyzwań artystycznych. To między innymi jego rola Caruthera w tym przedstawieniu zasłużyła na aplauz: „(…) wszyscy są znakomici. Widziałem tam w końcu zespół. Zespół świetnie zgrany, skomponowany, wiedzący, co grać i co robić, zespół świetnych aktorów i pewnych siebie ludzi. Myślący o zadaniu, jakim jest zagranie dobrego spektaklu” (Tomasz Domagała).

W swoim dyplomowym spektaklu „Spaleni słońcem” w reżyserii Agnieszki Glińskiej w krakowskiej AST miał okazję do spróbowania sił w złożonym, psychologicznym przedstawieniu, w którym:  „Wszystkie postaci tworzą zamknięty krąg społeczny (…). Mężczyźni i kobiety zdradzają lub są zdradzani. Szukają bliskości i idealnego partnera. Oglądając ich mamy wrażenie, że dostają od losu desperackie chwile prawdy i zakłamania” (Łukasz Drewniak, teatralny.pl).

Ogromne zdolności wokalne aktora zostały docenione Grand Prix / nagrodą dziennikarzy oraz nagrodą publiczności na 39. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w roku 2018, a także na prestiżowym THE SINGING MASK 14th Andrey Petrov International Students Vocal Contest-Festival. „Młodzieniec muzykalny i jak kameleon zmienny, obdarzony charyzmą, którą kochają zarówno rozkapryszeni koneserzy, jak i początkujący kolekcjonerzy wrażeń” (ppa.wroclaw.pl) – tak o Stanisławie Linowskim pisano po występie w autorskim spektaklu Radka Stępnia „Kocham Cię” powstałym w ramach 40. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W 2016 roku aktor zagrał u boku Doroty Segdy w spektaklu „Kobieta w lustrze”, w reżyserii Waldemara Raźniaka, który był częścią pokazu Teatroteki WFDIF z cyklu ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej. Na ekranach można go zobaczyć także w głośnych serialach telewizyjnych „Belfer” Bartłomieja Ignaciuka, a także „Pod powierzchnią” w reżyserii Borysa Lankosza.

Nagrody

2018 – Grand Prix / nagroda dziennikarzy oraz nagroda publiczności – 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

W teatrze