Repertuar

Stary in concert vol. 1//: Gęste bity Krzewińska/Mart/Peszat / Kiwer/ Skoczek feat. Linowski/Przestrzelski

Stary in concert vol. 1//: Gęste bity Krzewińska/Mart/Peszat / Kiwer/ Skoczek feat. Linowski/Przestrzelski

daty
wystawiania

  • 19.06
    2021

Stary Teatr wychodzi w przestrzeń z nową muzyką. Zabierzemy naszych Widzów i Widzki w transową podróż w krainę dźwięku, w której za przewodników posłużą nam awangardowi twórcy elektronicznych eksperymentów i aktorzy narodowej sceny.

Zaczniemy od instrumentalnego utworu Katarzyny Krzewińskiej na syntezator i liveelectronics, bazującego na przetwarzaniu przestrzennym dźwięku. W jego wykonanie zaangażuje się dwóch aktorów Starego – Przemysław Przestrzelski i Stanisław Linowski – których głos będziemy poddawać na żywo elektronicznej obróbce. Syntaktycznej syntezy syntetyzatorem dokona Justyna Skoczek.

Dźwięk połączymy z działaniem artysty wizualnego Grzegorza Marta, tworzącego podczas koncertu swoje nowe płótno i z archiwalnymi nagraniami wydobytymi z kapsuły czasu naszych teatralnych zbiorów. Autorem muzyki do drugiej części koncertu jest Piotr Peszat, na syntezatorze modułowym zagra Wojciech Kiwer. W ostatniej części dla klamrowego zakończenia za stery wróci Katarzyna Krzewińska – aby zakończyć koncert w transowo-medytacyjnym charakterze.

Wydarzenie Stary in concert vol. 1//: Gęste bity Krzewińska/Mart/ Peszat/ Kiwer/Skoczek feat. Linowski/Przestrzelski towarzyszy konkursowi Młod(sz)a Polska na napisanie tekstu dla teatru o tematyce społeczno-obyczajowej adresowanemu do autorów i autorek urodzonych po ‘89 roku. Luźną inspiracją utworu Katarzyny Krzewińskiej z pierwszej części koncertu była sztuka Niemęski. Dramat na (nie)jednego aktora Darii Kubisiak. Wraz z dziewięcioma tekstami pozostałych finalistów i finalistek konkursu sztuka ta ukaże się w cyfrowej antologii tekstów dla teatru w NST 25 czerwca, a we wrześniu bieżącego roku zostanie pokazana publiczności w formie czytania performatywnego w reż. autorki wraz z tekstami Pustostan Karoliny Zdunek w reż. Ewy Mikuły oraz drzwi otwierają się Ewy Galicy w reż. Darii Kopiec.

 

obsada

Twórcy