Repertuar

Chaos pierwszego poziomu

Chaos pierwszego poziomu

Reż. Mateusz Pakuła
Scena Kameralna
ul. Starowiślna 21

najbliższe spektakle

 • 05.01
  19:15
  • Spektakl premierowy
 • 07.01
  19:15
 • 08.01
  19:15

Data
premiery

05.01
2020
kup bilet

W ogromnej komórce, przy wtórze gołębiego bandu rozgrywa się niekończąca się historia ewolucji z udziałem jej bohaterów: chociażby sympatycznej, choć smutnej Dinozaurzycy, wygadanego Szczura, jajcarskiej Komórki Jajowej czy Białek Motorycznych rapujących w obcisłych rajtkach. Mimo że wielu z tych aktorów ewolucji na co dzień pozostaje dla nas niewidocznych, a niektórzy – po prostu – dawno już wyginęli, nie czują się skrępowani występując na scenie. Ochoczo skaczą po niej, śpiewają, odgrywają przed nami swoje życiowe dramaty. Droczą się też i żywo dyskutują z Charlsem Darwinem, twórcą teorii ewolucji. Jakie są powody tego niecodziennego spotkania w przestrzeni teatru?

GŁOS JANA PESZKA (postaci sztuki)

„W czasach, w których triumfy znów święcą stare zabobony, w których szaleją (…) płaskoziemcy, i zaprzeczacze antropocentrycznego globalnego ocieplenia, w czasach, w których podważa się podstawowe naukowe fakty, bardzo potrzeba nam nauki i rozumu, również, a może zwłaszcza, w przestrzeni sztuki.”

Tak, to będzie spektakl naukowy. Spektakl o ewolucji. Ale okazji do śmiechu bądź uronienia łzy ze wzruszenia na pewno nie zabraknie.

 

Twórcy