Repertuar

Dekalog

Dekalog

Reż. Tian Gebing
Scena Kameralna
ul. Starowiślna 21

Data
premiery

27.05
2016

daty
wystawiania

 • 14.10
  2016
 • 15.10
  2016
 • 16.10
  2016
 • 18.10
  2016

czas
trwania

1 godz. 50 min.

Powierzenie biblijnego Dekalogu artyście z Chin mogło wydawać się szaleństwem, lecz wobec powszechnego instrumentalnego traktowania fundamentów kultury judeochrześcijańskiej być może to jedyna metoda, by dotrzeć do sedna? Tian Gebing mierzy się z dziesięcioma przykazaniami, Księgą Wyjścia i wiarą w Boga.

Pojęcia i symbole „naród wybrany”, „grzech”, „gniew boży”, „gorejący krzew”, „źródło tryskające ze skały”, „rozstępujące się morze”, „złoty cielec” – mające dla Europejczyka bardzo konkretne znaczenie – to materiał pozwalający mu na pracę wyobraźni. Chiński awangardowy reżyser, współzałożyciel grupy teatralnej Paper Tiger Theatre Studio, sięga po rozmaite teksty, nie tylko literackie, ale także stenogramy rozpraw sądowych, instrukcje obsługi, artykuły prasowe. Istotnym elementem jego spektakli są ruch i taniec, współtworzone przez aktorkę i choreografkę Yanan Wang. W efekcie intensywnej pracy twórczej z zespołem Starego Teatru powstało niecodzienne, dynamiczne i olśniewające wizualnie widowisko.

Na moje oko ten spektakl jest arcydziełem właśnie jako SPEKTAKL, coś do oglądania. Piszę; że „na moje oko”; bo w sumie to nie wiem, „ja to nie mózgiem mam” (Demirski, „nie-boska komedia”). Dobrze mi było w trakcie, po i dzień po. Czyli, myśląc „teatrem krytycznym”, chyba słabe, ponieważ dzieło wysoko-artystyczne winno przeczołgać widza i zgwałcić przez uszy.

Maciej Stroiński, e-teatr

SPEKTAKL REKOMENDUJEMY WIDZOM OD 16. ROKU ŻYCIA.

 

obsada

** rola dublowana

Twórcy


Warning: file_get_contents(http://vimeo.com/api/v2/video/170242462?dnt=1&app_id=122963.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /wp-content/themes/stary-teatr/single-repertuar.php on line 159
Dekalog - video