Repertuar

Stary in Concert vol. 2 Na Przekrój!

Stary in Concert vol. 2 Na Przekrój!

Reż. Kamil Maria Banasiak
Scena Kameralna
ul. Starowiślna 21

daty
wystawiania

  • 05.03
    2022
  • 06.03
    2022
  • 19.05
    2022

Tygodnik „Przekrój” jest pismem legendarnym. Założone w 1945 roku przez Mariana Eilego pismo było „lufcikiem na świat” pod kątem zarówno społecznym jak i kulturowym. To na szpaltach tego czasopisma wykluła się „Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, stawiał pierwsze literackie kroki Stanisław Lem, czy Sławomir Mrożek. To tu, poprzez opowiadania Miry Michałowskiej, narodził się pomysł „Wojny domowej” – serialu cieszącego telewidzów w latach sześćdziesiątych XX wieku. Tu czytelnicy mogli bliżej poznać twórczość zarówno Picassa, jak i Franza Kafki.

 Zapraszamy na koncert będący rodzajem seansu spirytystycznego. Za pomocą archiwalnych wspomnień artystów związanych z „Przekrojem” oraz utworów przez nich napisanych, chcielibyśmy przenieść Państwa do świata może już lekko zapomnianego, ale nadal wartościowego i potrzebnego. Usłyszymy artystów naszego teatru, ale i ludzi, którzy mogą z nami rozmawiać już tylko z zaświatów: Zbigniewa Lengrena, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jerzego Waldorffa, Ludwika Jerzego Kerna i innych znamienitych autorów.

Cały koncert zgodził się poprowadzić Jan Kamyczek, stworzony przez Janinę Ipohorską mityczny redaktor oraz twórca rubryki „Demokratyczny savoir vivre”.

 

Bądźmy „na przekrój”!

K.M. Banasiak