Zespół aktorski

Aktorzy

Natalia Kaja Chmielewska

Natalia Kaja Chmielewska

„Warto zwrócić uwagę, zapamiętać tę młodą, zdolną aktorkę, jeszcze nie raz sprawi nam wiele teatralnej frajdy!” pisała Monika Oleksa o Natalii Kai Chmielewskiej, która na deskach Starego Teatru zachwyciła rolą Tuni w „Pannach z Wilka” w inscenizacji Agnieszki Glińskiej. Ta wyrazista, przyciągająca spojrzenia artystka wykreowała niezwykłą postać, która na długo zapadnie w pamięć widzów – „To połączenie młodości, wielkiej witalności, z pewnością siebie, radykalną niedostępnością mimo pozorów bliskości sportretowane zostało wyśmienicie” (Tadeusz Kornaś, teatralny.pl). Na narodowej scenie aktorka zadebiutowała, będąc na III roku studiów aktorskich, w „Pierwiastku z minus jeden” Agnieszki Mandat, gdzie kusi jako jedno z wcieleń diabła. Ostatnio można oglądać ją także w Lemowskim „Fiasku” w reżyserii Magdy Szpecht, którym młodzi twórcy, czerpiąc z gatunku science fiction, stawiają trudne pytania dotyczące przyszłości Ziemian.

Ogromnym sukcesem okazała się także rola aktorki w „Bożej krówce” Sławomira Narlocha (Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy), która przyniosła jej znakomite recenzje: „Chmielewska występuje także w roli rozgoryczonej parafianki i w obu wcieleniach jest bardzo przekonująca. Przyjemnie patrzeć, jak jednym ruchem ręki rozpuszcza kucyk i z radosnej dziewczynki staje się poważną kobietą” (Kamila Łapicka, e-teatr.pl). „Gładko wciela się w dwie zupełnie różne osoby, które jednak coś łączy – indywidualizm. Sporo w tych kreacjach filuterności, dzięki czemu stają się wiarygodniejsze i lżejsze” (Anna Czajkowska, „Teatr dla Wszystkich”).

Widzowie zapamiętają ją także w spektaklu „Nowohucka telenowela” (reż. Jakub Roszkowski, Teatr Łaźnia Nowa): „Natalia Kaja Chmielewska, Agnieszka Przepiórska, Wanda Skorny i Weronika Warchoł (wspierane przez chór i Oscara Mafę w symbolicznej roli), doskonale czują konwencję telenoweli, balansując na cienkiej granicy przerysowania. Mają dla swoich bohaterek tyle czułości, że widowni bez trudu przychodzi ją odwzajemnić” (Dawid Dudko, kultura.onet.pl). Aktorka zagrała także w spektaklu dyplomowym studentów krakowskiej AST „Spaleni słońcem” Agnieszki Glińskiej, poruszającym temat funkcjonowania jednostki w państwie totalitarnym, a także w spektaklu ,,Zamek” w reż. Franciszka Szumińskiego, który zdobył główną nagrodę w konkursie Forum Młodej Reżyserii (2018).

 

W teatrze