Aktualności

Zbliżenia: W teatrze Federica Garcii Lorki

Zbliżenia: W teatrze Federica Garcii Lorki

21 stycznia 2018, godz. 14.00
Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Wstęp wolny

Wprowadzenie: Daria Będkowska

21 stycznia o godzinie 14.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie towarzyszące premierze „Domu Bernardy A.” w reż. Alejandra Radawskiego z udziałem Rubi Birden – tłumaczki najnowszego przekładu „Domu Bernardy Alby” F.G. Lorki oraz prof. Urszuli Aszyk – znawczyni teatru i literatury hiszpańskiej.

Spotkanie prowadzone przez poetę i literaturoznawcę Xaviera Farré Vidala będzie dotyczyło twórczości Lorki w kontekście zawirowań politycznych w Hiszpanii lat 30. oraz współczesnej recepcji jego dzieła w polskim kontekście.

W cyklu „Zbliżenia” odbywają się spotkania, prezentacje oraz wykłady dotyczące przygotowywanych premier, ich twórców, a także zjawisk i tematów, które podejmują. Celem cyklu jest pobudzenie zainteresowania spektaklami włączanymi do bieżącego repertuaru oraz poszerzenie narzędzi ich odbioru.


Powiązane artykuły

ZBLIŻENIA: Wyjść poza świat widziany. Leśmian i Malewicz

Serdecznie zapraszamy na wykład performatywny Katarzyny Fazan poświęcony twórczości Bolesława Leśmiana i Kazimierza Malewicza.

21-03-2019

Czytaj więcej

MASTER CLASS: Jacek Romanowski

Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Jackiem Romanowskim.

20-03-2019

Czytaj więcej

Spektakl studencki "Panny z Wilka"

Wszystkich studentów zapraszamy na przedstawienie "Panny z Wilka" w reżyserii Agnieszki Glińskiej prezentowane w ramach cyklu "Spektakl studencki".

19-03-2019

Czytaj więcej