Aktualności

Zbliżenia: Style życia i obyczaje w Polsce

Zbliżenia: Style życia i obyczaje w Polsce

11 grudnia 2018, godz. 17.00

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Prowadzenie: Agata Dąbek

Premierze spektaklu Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej w reżyserii Moniki Strzępki towarzyszyć będzie spotkanie z zaproszonymi gośćmi: Pawłem Demirskim, dramatopisarzem i twórcą tekstu przedstawienia, Mikołajem Grabowskim, reżyserem i aktorem, twórcą głośnych inscenizacji Opisu obyczajów według Jędrzeja Kitowicza oraz Damianem Siemieniem (pseud. Bolesław Chromry), poetą, rysownikiem, autorem m.in. Elementarza Polski dla Polaków i Polek z Polski. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o polskiej obyczajowości oraz sposobach jej przedstawiania na gruncie sztuki teatru, dramatopisarstwa i literatury wizualnej.

 

 

W cyklu „Zbliżenia” odbywają się spotkania, prezentacje oraz wykłady dotyczące przygotowywanych premier, ich twórców, a także zjawisk i tematów, które podejmują. Celem cyklu jest pobudzenie zainteresowania spektaklami włączanymi do bieżącego repertuaru oraz poszerzenie narzędzi ich odbioru.


Powiązane artykuły

Wystawa fotografii Krystiana Durmana „Nirwana”

Serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć Krystiana Durmana "Nirwana" organizowaną w ramach projektu „Himalaje. Dopisz swoją historię".

22-03-2019

Czytaj więcej

Spektakl studencki "Panny z Wilka"

Wszystkich studentów zapraszamy na przedstawienie "Panny z Wilka" w reżyserii Agnieszki Glińskiej prezentowane w ramach cyklu "Spektakl studencki".

22-03-2019

Czytaj więcej

MASTER CLASS: Jacek Romanowski

Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Jackiem Romanowskim.

22-03-2019

Czytaj więcej