Aktualności

Zbliżenia: Style życia i obyczaje w Polsce

Zbliżenia: Style życia i obyczaje w Polsce

11 grudnia 2018, godz. 17.00

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Prowadzenie: Agata Dąbek

Premierze spektaklu Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej w reżyserii Moniki Strzępki towarzyszyć będzie spotkanie z zaproszonymi gośćmi: Pawłem Demirskim, dramatopisarzem i twórcą tekstu przedstawienia, Mikołajem Grabowskim, reżyserem i aktorem, twórcą głośnych inscenizacji Opisu obyczajów według Jędrzeja Kitowicza oraz Damianem Siemieniem (pseud. Bolesław Chromry), poetą, rysownikiem, autorem m.in. Elementarza Polski dla Polaków i Polek z Polski. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o polskiej obyczajowości oraz sposobach jej przedstawiania na gruncie sztuki teatru, dramatopisarstwa i literatury wizualnej.

 

 

W cyklu „Zbliżenia” odbywają się spotkania, prezentacje oraz wykłady dotyczące przygotowywanych premier, ich twórców, a także zjawisk i tematów, które podejmują. Celem cyklu jest pobudzenie zainteresowania spektaklami włączanymi do bieżącego repertuaru oraz poszerzenie narzędzi ich odbioru.


Powiązane artykuły

MASTER CLASS: Krzysztof Zawadzki

Tematem przewodnim zajęć jest: SPIRITUS MOVENS - INSPIRACJA W BUDOWANIU ROLI . Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Krzysztofem Zawadzkim

22-01-2019

Czytaj więcej

60-lecie pracy artystycznej Anny Polony

Annie Polony, jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych, z okazji urodzin oraz 60-lecia pracy artystycznej życzymy dużo zdrowia i kolejnych wspaniałych kreacji!

21-01-2019

Czytaj więcej

19 stycznia spektakl o godz. 19:00

Informujemy, że przedstawienie „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 19:00.

19-01-2019

Czytaj więcej