Aktualności

Zbliżenia ONLINE: Język choroby – choroba języka

Zbliżenia ONLINE: Język choroby – choroba języka

Podczas spotkania z cyklu „Zbliżenia” towarzyszącego premierze spektaklu „Głębiej” Małgorzaty Wdowik według „Kobiety Schrödingera” wraz z zaproszonymi gośćmi: Aleksandrą Zielińską , prozaiczką, dramatopisarką, autorką sztuki „Kobieta Schrödingera”, Moniką Kwaśniewską, teatrolożką, krytyczką teatralną, wykładowczynią UJ, oraz Małgorzatą Okupnik, wykładowczynią Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, autorką książki W niewoli ciała. Doświadczenie utraty i jego reprezentacje porozmawiamy o społeczno-kulturowym podłożu lęku przed podejmowaniem tematyki choroby i cielesności oraz o trudnościach w komunikowaniu intymnych doświadczeń,
jednocześnie przywołując rozmaite przykłady owocnego mierzenia się z nimi w życiu codziennym, na gruncie literatury, teatru i sztuk plastycznych. Prowadzenie spotkania: Agata Dąbek.

W cyklu „Zbliżenia” odbywają się spotkania, prezentacje oraz wykłady dotyczące przygotowywanych premier, ich twórców, a także zjawisk i tematów, które podejmują. Celem cyklu jest pobudzenie zainteresowania spektaklami włączanymi do bieżącego repertuaru oraz poszerzenie narzędzi ich odbioru.

Premiera online na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live (kliknij tutaj) 29 października godz. 17.00.


Powiązane artykuły

20 Krakowski Salon Poezji Online

29 listopada, godz. 12:00 premiera online: Narodowy Stary Teatr Live

28-11-2020

Czytaj więcej

Transmisja na żywo spektaklu "Płatonow"

2 grudnia transmisja na żywo spektaklu "Płatonow"" w reż. Konstantina Bogomołowa

25-11-2020

Czytaj więcej