Aktualności

Zbliżenia ONLINE: Język choroby – choroba języka

Zbliżenia ONLINE: Język choroby – choroba języka

Podczas spotkania z cyklu „Zbliżenia” towarzyszącego premierze spektaklu „Głębiej” Małgorzaty Wdowik według „Kobiety Schrödingera” wraz z zaproszonymi gośćmi: Aleksandrą Zielińską , prozaiczką, dramatopisarką, autorką sztuki „Kobieta Schrödingera”, Moniką Kwaśniewską, teatrolożką, krytyczką teatralną, wykładowczynią UJ, oraz Małgorzatą Okupnik, wykładowczynią Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, autorką książki W niewoli ciała. Doświadczenie utraty i jego reprezentacje porozmawiamy o społeczno-kulturowym podłożu lęku przed podejmowaniem tematyki choroby i cielesności oraz o trudnościach w komunikowaniu intymnych doświadczeń,
jednocześnie przywołując rozmaite przykłady owocnego mierzenia się z nimi w życiu codziennym, na gruncie literatury, teatru i sztuk plastycznych. Prowadzenie spotkania: Agata Dąbek.

W cyklu „Zbliżenia” odbywają się spotkania, prezentacje oraz wykłady dotyczące przygotowywanych premier, ich twórców, a także zjawisk i tematów, które podejmują. Celem cyklu jest pobudzenie zainteresowania spektaklami włączanymi do bieżącego repertuaru oraz poszerzenie narzędzi ich odbioru.

Premiera online na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live (kliknij tutaj) 29 października godz. 17.00.


Powiązane artykuły

DYMNA / 336 KOBIET. Wystawa przedłużona!

Wystawa "DYMNA / 336 KOBIET" przedłużona do 19 września!

27-07-2021

Czytaj więcej

WAKACYJNE TURNUSY TEATRALNE

Serdecznie zapraszamy na turnusy wakacyjne w Muzeum Starego Teatru!

27-07-2021

Czytaj więcej