Aktualności
![ZBLIŻENIA: Jarosław Iwaszkiewicz, kobiety i literatura](https://stary.pl/wp-content/uploads/2018/09/panny_z_wilka_tlo.jpg)
ZBLIŻENIA: Jarosław Iwaszkiewicz, kobiety i literatura
14 marca, godz. 17.00
Strefa BE, ul. Jagiellońska 1
Prowadzenie: Agata Dąbek
Serdecznie zapraszamy na rozmowę towarzyszącą premierze spektaklu Panny z Wilka według Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Wspólnie z Martą Konarzewską autorką adaptacji przedstawienia, Agatą Araszkiewicz, historyczką literatury i krytyczką sztuki oraz Radosławem Romaniukiem, autorem Innego życia. Biografii Jarosława Iwaszkiewicza porozmawiamy o sposobach przedstawiania kobiet w twórczości pisarza, a także o rozmaitych strategiach przywracania kobietom głosu i tożsamości – ich uwalniania się spod władzy męskiego spojrzenia na gruncie współczesnej literatury i sztuki teatru.
Powiązane artykuły
Legendy Narodowego Starego Teatru – Tydzień z Jerzym Stuhrem
TYDZIEŃ Z JERZYM STUHREM – 24.02 – 2.03. 2025. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń!
04-02-2025
Czytaj więcejMASTER CLASS – Michał Majnicz
1 marca serdecznie zapraszamy na warsztaty mistrzowskie z Michałem Majniczem.
04-02-2025
Czytaj więcejJakub Skrzywanek w programie Europejskich Młodych Liderów
Dyrektor artystyczny Narodowego Starego Teatru reprezentantem Polski w programie Europejskich Młodych Liderów (EYL40) na rok 2025!
28-01-2025
Czytaj więcej