Aktualności

Wywiad z dyrektorem Markiem Mikosem

Wywiad z dyrektorem Markiem Mikosem

Zachęcamy do przeczytania wywiadu Katarzyny Sobiechowskiej-Szuchty z dyrektorem Markiem Mikosem, który ukazał się 21 listopada na portalu stacji RMF FM.

 

“Nie lubię reagować na nieprawdziwe zaczepki” – tak swoje dotychczasowe milczenie tłumaczy w rozmowie z RMF FM dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Marek Mikos odniósł się w ten sposób do medialnych informacji o chaosie na narodowej scenie i niepewnym losie związanych z teatrem artystów. “Nikogo nie zwolniłem, żadnego spektaklu nie zdjąłem z repertuaru (…) dochodzą do mnie informacje, że ci, którzy chcą coś robić w Starym Teatrze w Krakowie, nazywani są od razu kolaborantami” – mówi w RMF FM Mikos. A nieżyczliwych prosi “żeby nie dali się sterować, żeby nie byli marionetkami w spektaklu pod tytułem “stypa”. Nie ma żadnej stypy, Stary Teatr pracuje” – zapewnia dyrektor teatru. W tej chwili trwają prace nad czterema najbliższymi premierami oraz przygotowania do trzech następnych. Na czerwiec planowana jest premiera spektaklu “Pierwiastek z -1” w reżyserii powracającej po trzech latach do Starego Teatru Agnieszki Mandat.

 

Czytaj więcej na stronie rmf24.pl


Powiązane artykuły

Lipiec w MICET: FORGOTTEN WORLDS

Projekt Forgotten Worlds, na który składa się wystawa, cykl warsztatów i prowadzonych medytacji, zamyka (i zarazem otwiera) kolejny sezon twórczych działań w MICET - Muzeum Interaktywnym Starego Teatru.

27-06-2018

Czytaj więcej

MASTER CLASS: BŁAŻEJ PESZEK

Warsztat improwizacji z Błażejem Peszkiem już 6 i 7 lipca!

25-06-2018

Czytaj więcej