Aktualności

Weekend seniora

Weekend seniora

Narodowy Stary Teatr serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na „Weekend seniora z kulturą”, który odbędzie się 1 i 2 października 2022 r. Z tej okazji zapraszamy wszystkich seniorów na trzy wyjątkowe spektakle w wyjątkowych cenach 30 zł!

„BIESY. Spektakl o piciu herbaty” w reż. Pawła Miśkiewicza
Przygotowana z okazji półwiecza premiery legendarnych „Biesów” Andrzeja Wajdy nowa inscenizacja powieści Dostojewskiego ukazała poważny kłopot, jaki owa tradycja dziś stanowi. Przedstawienie Pawła Miśkiewicza zbudowane jest na mocnej opozycji między „Biesami” historycznymi a współczesnymi. Na początku inscenizacja Wajdy staje się przedmiotem niby-bluźnierczych drwin z anachronicznego teatru oraz z heroicznych opowieści o „złotej epoce” i genialnym reżyserze. Te kpiny podsiąknięte są energią buntu przeciwko teatralnej przeszłości umarłej, ale wciąż powracającej i dławiącej kreatywność nowych pokoleń.
Dariusz Kosiński, „Tygodnik Powszechny”
„Triumf woli” w reż. Moniki Strzępki
Ogląda się je w euforii, co jest wielkim triumfem woli i umiejętności zespołu aktorskiego Starego Teatru. Grupy ludzi, która nie boi się i potrafi działać razem. Inspirujące. 
Aneta Kyzioł, „Polityka”
„Savannah Bay” w reż. Józefa Opalskiego
To bez wątpienia spektakl, który nie może pozostawić widza obojętnym (…). Ten mądry i dojrzały literacko tekst porusza bowiem kwestie dla każdego fundamentalne, dotyka najbardziej ludzkiego z ludzkich doświadczeń. 
Paweł Zarychta, e-teatr.pl

Powiązane artykuły

Weekend seniora w Muzeum Starego Teatru MICET

1 i 2 października serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do Muzeum Starego Teatru MICET!

30-09-2022

Czytaj więcej

Rekrutujemy

Oferta pracy dla specjalisty ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych

26-09-2022

Czytaj więcej

Zmarł Franciszek Pieczka

23 września w wieku 94 lat odszedł Franciszek Pieczka.

24-09-2022

Czytaj więcej