Aktualności

Warsztat muzycznego storytellingu / Unsound Festival

Warsztat muzycznego storytellingu / Unsound Festival

Pokaz odbędzie się 16 października o godz. 18:00 w Strefie Be w Starym Teatrze.

Wstęp wolny.

UWAGA: w trakcie pokazu wykorzystywane będzie światło stroboskopowe.

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie „Ludzie, który śpią. Work in progres” – pokaz podsumowujący warsztaty muzycznego storytellingu organizowane przez Narodowy Stary Teatr i Unsound Festival.

Warsztaty muzycznego storytellingu prowadzone były przez Aśkę Grochulską (Virtual Geishę), a ich inspiracją była powieść „Człowiek, który śpi” George’a Pereca. Pracując w dwuosobowych duetach dramaturg-DJ, uczestnicy tworzyli kolektywne, oparte na improwizacji dzieło, które nie tylko używa wypracowanych na warsztatach narzędzi, ale także, ze względu na miejsce realizacji, stanowi zaproszenie dla mieszkańców Krakowa, by stali się bohaterami wydarzenia. Poszczególne elementy zdarzenia narzucają działanie w formie interdyscyplinarnej orkiestry, wyczulają na innych współtwórców, wymagają uważności i skupienia dla poddawanych narracji i odpowiedniego stopnia wyczulenia i wrażliwości, które rezonują z otaczającą rzeczywistością, przetwarzając ją w dzieło artystyczne.

 

UNSOUND FESTIVAL

Unsound specjalizuje się we współczesnej muzyce. Prezentuje niszowych artystów, eksperymenty z dźwiękiem i nieoczywiste podejścia do brzmień. Gośćmi festiwalu są osoby wymykające się gatunkowym klasyfikacjom. Ma światową renomę wpływowego wydarzenia, które wyprzedza trendy. Festiwal jest platformą wymiany artystycznych pomysłów dla muzyków, artystów wizualnych, kuratorów, dziennikarzy, właścicieli wytwórni płytowych oraz agentów ze wszystkich kontynentów.

 


Powiązane artykuły

Likwidacja Festiwalu "Dialog"-APEL

Apel TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w sprawie zapowiedzi likwidacji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Dialog" we Wrocławiu.

16-10-2021

Czytaj więcej

JUBILEUSZ 240-LECIA

Zapraszamy do włączenia się w obchody Jubileuszu 240-lecia Teatru Krakowskiego.

12-10-2021

Czytaj więcej