Aktualności

Sylwester w Starym Teatrze

Sylwester w Starym Teatrze

Serdecznie zapraszamy na Sylwestra do Starego Teatru!

Mijający 2021 rok żegnamy na wesoło! Na ostatni dzień w roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowy pokaz przedstawienia „Pijacy” Franciszka Bohomolca w reżyserii Barbary Wysockiej.

„Pijacy” Franciszek Bohomolec reż. Barbara Wysocka

Przedstawienie, zrealizowane na podstawie oświeceniowej komedii w ramach festiwalu „re_wizje/sarmatyzm”, bawi do łez i przeraża.

Pijaństwo w najrozmaitszych wariantach, bardzo sugestywnie wygrywane przez zespół aktorski, staje się w przedstawieniu Wysockiej, nomen omen, spirytus movens. Zrazu niemrawa historyjka (…) nabiera z każdym kieliszkiem coraz większego tempa. Początkowo werystyczna scenografia przedstawiająca ohydne miejskie podwórko z garażami, trzepakiem, starą wanną i grillem zyskuje z czasem coraz bardziej ekspresjonistyczny charakter (…). I jest trochę tak, jak w przypadku komedii dell’arte, gdzie śmianiu się z kolejnych, coraz bardziej makabrycznych chorób, na które zapadają bohaterowie, i coraz bardziej groteskowych metod, jakimi są leczeni, towarzyszy pewien dyskomfort – tym silniejszy, im głośniejszy rechot. Zabawa Pijakami nie jest bynajmniej taka niewinna, jak mogłoby się wydawać – ostrzegała Anna R. Burzyńska w dwutygodniku.com.

W spektaklu ukazującym Polskę przez pryzmat jej odwiecznego nałogu euforia miesza się z silnym odczuciem kaca…

Rezerwacje:

pod numerem tel. +48 12 422 40 40

mailowo: rezerwacja@stary.pl

 

Po 12 latach eksploatowania przedstawienia Barbary Wysockiej, pokazem sylwestrowym żegnamy się z tytułem!


Powiązane artykuły

Premiera filmu "Stary"

Film zobaczymy już 30 maja w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

29-05-2023

Czytaj więcej

Rozpoczynamy współpracę z ASP

Współpraca dotyczy wymiany wiedzy i doświadczeń

17-05-2023

Czytaj więcej