Repertuar

Wieczór pamięci Jerzego Treli / projekcja „Wyzwolenia”

Wieczór pamięci Jerzego Treli / projekcja „Wyzwolenia”

Reż. Konrad Swinarski
Duża Scena
ul. Jagiellońska 1

daty
wystawiania

  • 23.05
    2022

Wieczór pamięci Jerzego Treli / projekcja „Wyzwolenia” w reż. Konrada Swinarskiego

 

W poniedziałek, 23 maja odbędą się uroczystości pożegnania Jerzego Treli – wspaniałego człowieka i wielkiego aktora, który na scenach Starego Teatru stworzył dziesiątki ról, wśród których są kreacje będące perłami sztuki aktorskiej.

Pragniemy pożegnać tego wielkiego Artystę przypomnieniem postaci Konrada w inscenizacji WYZWOLENIA w reżyserii Konrada Swinarskiego, którego premiera miała miejsce 30 maja 1974 roku.

Serdecznie zapraszamy na pokaz telewizyjnej rejestracji tego spektaklu, który odbędzie się 23  maja o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1).

Zaprezentujemy również poświęcony Jerzemu Treli odcinek telewizyjnego cyklu „Twarze teatru” zrealizowany przez Krzysztofa Miklaszewskiego

 

Trela należy do ludzi, którzy się nie pchają na scenę, ani też nie pchają do telewizji i może to nie jest najlepszą cechą aktorów, ale w takim wypadku dawało mi to jedną gwarancję, że jego zainteresowanie się rolą ma w sobie coś z ekshibicjonizmu zawodowego, ale do wewnątrz, to znaczy, że jego interesuje ta postać i ta współpraca w zupełnie inny sposób niż większość młodych aktorów dzisiaj w Polsce.

Nie pomyliłem się. Był on wspaniałym partnerem do odkrywania roli…

Konrad Swinarski o Jerzym Treli, reportaż z cyklu Twarze Teatru, red. K. Miklaszewski

 

Pokazy są możliwe dzięki pomocy TVP Kultura.

Zaproszenia będą dostępne w kasie teatru  w godzinach jej otwarcia od piątku 20 maja. Ilość miejsc ograniczona.