Repertuar

NARZĘDZIOWNIK TEATRU / Widzenie: warsztat choreograficzny

NARZĘDZIOWNIK TEATRU / Widzenie: warsztat choreograficzny

STREFA BE
ul. Jagiellońska 1

daty
wystawiania

  • 25.06
    2022

NARZĘDZIOWNIK TEATRU

Widzenie: warsztat choreograficzny

Prowadzenie: Paweł Sakowicz i Anka Herbut

 

Samotny taniec w domu, taniec z innymi na imprezie, taniec, który jest obserwowany i taniec jakby nikt nie patrzył. Praktyczny warsztat choreograficzny – prowadzony przez choreografa i dramaturżkę tańca – da uczestnikom/czkom narzędzia do świadomego posługiwania się ciałem w ruchu.

Oprócz szeregu ćwiczeń z obszaru kompozycji i improwizacji, skoncentrujemy się też na tym, jak widzieć i opisywać tańczące ciała w teatrze, na zabawie i na ulicy.

 

Warsztat towarzyszy spektaklowi Fiasko w reżyserii Magdy Specht.

 

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz. Tworzy spektakle choreograficzne, współpracuje z reżyserami teatralnymi i filmowymi. Szczególnie interesują go historia tańca i zagadnienia przywłaszczeń kulturowych w choreografii. Autor spektakli: TOTAL, Jumpcore, Thriller, Masakra, Drama, Amando oraz instalacji dźwiękowej VORTEX. Swoje prace pokazywał m.in. podczas trzech edycji Polskiej Platformy Tańca, na festiwalu Boska Komedia, La Biennale de danse du Val-de-Marne, w Muzeum Susch, NYU Skirball w Nowym Jorku czy CAC w Nowym Orleanie.

 

Anka Herbut – dramaturżka działająca w obszarach choreografii, tańca i teatru. Autorka tekstów i podcastów, badaczka, kuratorka. Interesuje się choreografiami społecznymi, protestami oraz poezją i performatyką języka. Od kilku lat prowadzi research RUCHY OPORU, w którym zastanawia się, co ciała robią i jakie praktyki ruchowe wykorzystują, żeby wyrazić sprzeciw. Współprowadzi audycję Kto nie skacze w społecznym Radiu Kapitał. Współpracuje z „Dwutygodnikiem”.

 

KIEDY: 25 czerwca godz. 15:00-18:00

GDZIE: Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

LIMIT MIEJSC: 18

CENA BILETU: 25 zł

Sprzedaż biletów w kasie teatru czynnej od wtorku do niedzieli oraz online.

Rezerwacje:

+ 48 12 422 90 80 lub +48 12 422 40 40
rezerwacja@stary.pl