Repertuar

NARZĘDZIOWNIK TEATRU Pamięć i rzeczy

NARZĘDZIOWNIK TEATRU Pamięć i rzeczy

Warsztat teatralny Wojtka Ziemilskiego

daty
wystawiania

  • 14.03
    2022

NARZĘDZIOWNIK TEATRU 

Pamięć i rzeczy

Warsztat teatralny Wojtka Ziemilskiego w praktyce przybliżający metody pracy Real Time Composition i Devising Theatre.

Zacznijmy jeszcze raz. Od początku. To jest przedmiot. To jest scena. Coś się wydarza. To znacznie mniej, niż chciał tego Peter Brook: nikt tu przez scenę nie przechodzi. A jednak coś się wydarza. I całkiem serio, dosłownie, bez ściemy – to jest spektakularne.

Ile możemy wydobyć z łyżki? Z ramki, ze złamanej kredki, z piłki? Ile w tym ustrojstwie siedzi diabłów, duchów? Będziemy się przyglądać, świdrować wzrokiem, a potem wydobywać z widoków światy niestworzone. Jak w każdym przyzwoitym teatrze – z pamięci.

Warsztat towarzyszy spektaklowi Czartoryska. Artefakty w reż. Miry Mańki.

Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny, artysta wizualny. Jego spektakle pokazywane były w ponad dwudziestu krajach i wielokrotnie nagradzane. Ziemilski często zajmuje się kwestiami komunikacji, języka, tożsamości, a także relacją widz-spektakl. Jego produkcje eksplorują możliwości teatru dokumentalnego – w „Małej narracji” (Teatr Studio w Warszawie) opowiadał własną historię rodzinną, w „Prologu” (Krakowskie Reminiscencje Teatralne i Teatr Ochoty) badał potencjał widzów teatralnych, w „Come Together” (Teatr Studio) sprawdzał granice sprawczości w społeczeństwie spektaklu, a w „In Meinem Namen” (Staatschauspiel Dresden) oddawał głos osobom nie dostrzeganym przez społeczeństwo. Jego „Jeden gest” (Nowy Teatr w Warszawie), opowiadający o świecie języków migowych, zdobył m.in.główne nagrody szwajcarskiego festiwalu Zürcher Theater Spektakel i festiwalu Fast Forward w Dreźnie. Ziemilski jest założycielem Ośrodka Sztuki XS, współtwórcą akcji „Golgota Picnic Polska”. Prowadzi zajęcia z nowych nurtów teatralnego eksperymentu w Akademii Teatralnej w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i w Royal Holloway University of London.

KIEDY: 14 marca godz. 14:00 – 18:00

GDZIE: Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

LIMIT MIEJSC: 16

Osoby biorące udział w warsztacie proszone są o przyniesienie ze sobą dwóch przedmiotów.

CENA BILETU: 25 zł

Sprzedaż biletów w kasie teatru czynnej od wtorku do niedzieli oraz online.

Rezerwacje:

+ 48 12 422 90 80 lub +48 12 422 40 40
rezerwacja@stary.pl