Repertuar

Lekcje Oglądania: „Ustalenia, Które Zostały Ustalone”

Lekcje Oglądania: „Ustalenia, Które Zostały Ustalone”

daty
wystawiania

  • 11.01
    2016

Prezentacją dokumentu Magdy Mosiewicz o twórczości duetu Strzępka/Demirski rozpoczynamy kolejny po „Focusie” cykl wydarzeń kontekstowych. Zobaczymy ekspresyjny portret głośnego kolektywu – reżyserka wprowadza nas bowiem w sam środek ich scenicznego świata. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć z jakim zaangażowaniem i tematyką ścierają się twórcy, i współpracujący z nimi aktorzy, wśród których zobaczyć można m.in. Martę Ojrzyńską przygotowującą się do roli w Bitwie Warszawskiej 1920.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką Magdą Mosiewicz oraz aktorami Starego Teatru.

Prezentacja możliwa jest dzięki uprzejmości Instytutu Teatralnego i Narodowego Instytutu Audiowizualnego, producentów dokumentu.

11 stycznia 2016, g. 19.00, wstęp wolny
Sala im. Heleny Modrzejewskiej
Ul. Jagiellońska 5

 

W „Lekcjach oglądania” będziemy przyglądać się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone będą z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałach o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego  jest przybliżanie różnych estetyk, poglądów oraz wymiana doświadczeń między widzami i ekspertami.