Repertuar

Lekcje Oglądania: Przeciw Gesamtkunstwerk. Wokół twórczości Heinera Goebbelsa

Lekcje Oglądania: Przeciw Gesamtkunstwerk. Wokół twórczości Heinera Goebbelsa

daty
wystawiania

  • 13.06
    2016

13 czerwca o godzinie 19.00 – ostatnia w tym sezonie LEKCJA OGLĄDANIA , poświęcona będzie twórczości Heinera Goebbelsa.

Heiner Goebbels to jeden z najwybitniejszych europejskich twórców sztuk performatywnych, kompozytor, profesor związany z legendarnym Instytutem Teatrologii Stosowanej w Giessen. Wydana w Linii Teatralnej Ha!artu antologia jego tekstów stanowi świadectwo bezkompromisowych i radykalnych poszukiwań artysty nie tylko w przestrzeni własnej praktyki artystycznej, ale także w ramach instytucji kultury i systemu produkcji sztuki.
Podczas Lekcji oglądania zaprezentowane zostaną fragmenty spektakli z wprowadzeniem Igi Gańczarczyk, zaś metody pracy i kompozycje Goebbelsa przybliży Lukáš Jiřička, jego student i redaktor antologii.

Goście: Iga Gańczarczyk (reżyserka, teatrolożka),
Lukáš Jiřička (dramaturg, reżyser radio art.)
Wprowadzenie: Szymon Adamczak

13 czerwca 2016, g. 19.00, wstęp wolny
Sala im. Heleny Modrzejewskiej
ul. Jagiellońska 1
Wydarzenie realizowane wspólnie z Korporacją Ha!art

W „Lekcjach oglądania” przyglądamy się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone są z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałów o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego jest poszerzanie kompetencji odbiorczych, wymiana poglądów oraz wymiana doświadczeń między widzami i ekspertami.