Repertuar

Lekcje Oglądania: Forced Entertainment

Lekcje Oglądania: Forced Entertainment

daty
wystawiania

  • 25.10
    2016

25 października o godzinie 19.00 odbędzie się pierwsza w tym sezonie Lekcja oglądania poświęcona twórczości grupy Forced Entertainment. W jej trakcie pokażemy rejestrację wideo Hamleta, jednej z miniatur powstałych w ramach monumentalnego cyklu Complete Works: Table Top Shakespeare, podczas którego przez 9 wieczorów legendarna angielska grupa prezentuje wszystkie 36 utworów pióra Williama Shakespeare’a.

Performerzy Forced Entertainment tworzą kameralne, autorskie etiudy, do perfekcji opanowując umiejętność opowiadania skomplikowanych intryg opisanych przez Shakespeare’a. Do dyspozycji mają przedmioty codziennego użytku; w wykreowanych przez nich opowieściach rolę Królowej może zagrać solniczka, postaci Króla odpowiadać będzie pieprzniczka, a Służącego – łyżeczka.

Zdecydowaliśmy się nie tłumaczyć pokazu Forced Entertainment – do Państwa dyspozycji będzie kilka egzemplarzy dramatu Szekspira, zachęcamy również do wzięcia ze sobą własnych.

Wprowadzenie i moderacja dyskusji z publicznością: Agata Dąbek
W „Lekcjach oglądania” przyglądamy się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone są z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałów o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego jest poszerzanie kompetencji odbiorczych, wymiana poglądów oraz wymiana doświadczeń między widzami i ekspertami.
Miejsce spotkania: Sala Modrzejewskiej, ul. Jagiellońska 1

Wstęp wolny.