Repertuar

Lekcja oglądania: ciałem się stało

Lekcja oglądania: ciałem się stało

daty
wystawiania

  • 25.04
    2017

W ramach „Lekcji oglądania” wraz z dr hab. Wojciechem Klimczykiem, antropologiem tańca i praktykiem oraz choreografami i tancerzami, Justyną Wielgus (Szewcy) i Pawłem Sakowiczem (Kopciuszek) przyjrzymy się pracy z ciałem i ruchem w dzisiejszym teatrze.

Punktem wyjścia oprócz samych przedstawień współrealizowanych w Starym Teatrze przez zaproszonych gości, będą przede wszystkim strategie twórcze, metody i ćwiczenia, którymi choreografowie posługują się we własnej twórczości i w pracy nad konkretnymi spektaklami. Interesować nas będzie zarówno praktyka solowa, jak i układanie ruchu innych, szczególnie aktorów.

W tej odsłonie „Lekcji oglądania” zobaczymy w praktyce, jak myśl i koncepcje „ciałem się stają”, jak się tworzy ruch. Oprócz elementów warsztatu podejmiemy próbę prezentacji i nazwania różnych języków tańca, z jakimi mamy do czynienia w teatrze.

Prowadzenie:
dr hab. Wojciech Klimczyk
Goście:
Justyna Wielgus
Paweł Sakowicz

 

W „Lekcjach oglądania” przyglądamy się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone są z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałów o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego jest poszerzanie kompetencji odbiorczych, wymiana poglądów oraz wymiana doświadczeń między widzami i ekspertami.