Aktualności

Premiera filmu „Stary”

Premiera filmu „Stary”

W ramach Krakow Film Festival odbędą się pierwsze pokazy filmu „Stary” w reżyserii nominowanego do Oscara duetu twórczego Magda Hueckel-Tomasz Śliwiński. To wnikliwy, artystyczny portret naszego Teatru na przestrzeni dwustu czterdziestu lat jego istnienia, gromadzący głosy kilkudziesięciu związanych ze sceną osób.
“Kamera podąża korytarzami budynku i odkrywa kolejne tajemnice zaklęte w jego murach. Prowadzi nas przez niedostępne na co dzień dla widzów miejsca za kulisami, a na jej drodze stają prawdziwe i legendarne postaci związane z tym miejscem. To również opowieść o ludziach teatru, którzy od początku istnienia tego miejsca pracowali na jego renomę i rozpoznawalność. Sukcesy przeplatają się tu z bolesnymi wspomnieniami, a historię ubarwiają anegdoty.”
Film zobaczymy już 30 maja (wtorek) o 13.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Drugi pokaz odbędzie się 3 czerwca (sobota) o 17:30 w Kinie pod Baranami, gdzie po projekcji będzie miała sesja Q&A z twórcami.Bilety do zakupienia na stronie Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


Powiązane artykuły

Młod(sz)a Polska 2!

21 września startuje druga edycja projektu MŁOD(SZ)A POLSKA! Zapraszamy!

16-09-2023

Czytaj więcej

PODSUMOWANIE SEZONU 2022/2023 I PLANY REPERTUAROWE NA SEZON 2023/2024

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ubiegłego zesonu oraz planami na sezon 2023/2024!

14-09-2023

Czytaj więcej