Aktualności

NARZĘDZIOWNIK TEATRU – 6 grudnia

NARZĘDZIOWNIK TEATRU – 6 grudnia

6 grudnia, godz. 14:30-17:30

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Liczba uczestników: maks. 20 osób.

Cena biletu: 30 zł.

Kontakt: rezerwacja@stary.pl

Warsztat będzie dotyczyć podstawowej dla dramaturgii kategorii, czyli montażu. Inspirując się książką Georgesa Didi-Hubermana Strategie obrazów. Oko historii 1 oraz strukturą powieści Wymazywanie Thomasa Bernharda, będziemy się interesować przestrzenną kompozycją obrazów i ich relacją z tekstami. Zajmiemy się między innymi zestawianiem, łączeniem, demontażem, rekompozycją elementów wizualnych i tekstowych, by ujawnić motywy wcześniej niedostrzeżone.

Warsztat towarzyszy spektaklowi Wymazywanie Thomasa Bernharda w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak.

Iga Gańczarczyk, dramaturżka, reżyserka, redaktorka Linii Teatralnej w Korporacji Ha!art, inicjatorka i członkini Pracowni Dramaturgicznej AST. Jako dramaturżka współpracowała m.in. z Krystianem Lupą, Agnieszką Holland i Anną Smolar, Cezarym Tomaszewskim, Klaudią Hartung-Wójciak, Remigiuszem Brzykiem. Przygotowała kilka spektakli wpisujących się w nurt teatru społecznie zaangażowanego, m.in.: Piccolo Coro dell’Europa i Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką w Teatrze Łaźnia Nowa oraz Potlacz w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie. W autorskich projektach zajmuje się głównie kwestią kobiecej opowieści i tematyką feministyczną. Ostatnio wyreżyserowała Ferrante Club (z Magdaleną Jiřičką-Stojowską) w Studio Hrdinů w Pradze i Lady Dadę (Dom Norymberski w Krakowie). Jest autorką scenariusza i dramaturżką spektaklu Środula. Krajobraz Mausa w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Wykładowczyni na Wydziale Reżyserii Dramatu w AST w Krakowie. Nominowana do Paszportów Polityki 2021 w kategorii Teatr.


Powiązane artykuły

Master Class: Maćko Prusak

Temat spotkania: Wesele. Folklor w ujęciu blackmetalowym.

23-11-2022

Czytaj więcej

NOWA KRYTYKA - OSTATNIE KUSZENIE DON FERNANDA

3 grudnia serdecznie zapraszamy na spotkanie OSTATNIE KUSZENIE DON FERNANDA towarzyszące spektaklowi "Książe Niezłomny" w reż. Małgorzaty Warsickiej.

21-11-2022

Czytaj więcej