Aktualności

NARODOWY STARY TEATR LIVE

NARODOWY STARY TEATR LIVE

Drodzy Widzowie,
w związku z zaistniałą sytuacją przygotowaliśmy dla Państwa bogaty, regularny repertuar teatralny, który od drugiej połowy kwietnia będzie realizowany 6 dni w tygodniu i emitowany nieodpłatnie na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live do momentu ustania pandemii. Mamy nadzieję, że składające się na niego propozycje, zwłaszcza te nowe, przygotowane z myślą o udostępnianiu na naszym kanale:

Projekt „Młodzi w Starym online”, którego efekty będziemy prezentować od poniedziałku do soboty od 20 kwietnia

Pokazy spektakli archiwalnych od 12 kwietnia w niedziele o godz. 19.00
Krakowski Salon Poezji emitowany od 5 kwietnia w niedziele o godz. 12.00

umocnią Państwa wolę pozostania w domach oraz urozmaicą trudny czas oczekiwania na zażegnanie kryzysu.

Młodzi w Starym online

To kolejna edycja projektu „Młodzi w Starym” tym razem w całości realizowana online. Podczas jej trwania reżyserzy i reżyserki młodego pokolenia wraz z aktorami i aktorkami Starego Teatru zmierzą się twórczo z kanonem literackim wykorzystując do tego celu technologie nowych mediów. Tegoroczna edycja projektu, podobnie jak wcześniejsza realizowana jest we współpracy z krakowską AST. Od strony pedagogicznej nad całością czuwają Remigiusz Brzyk, sprawujący pieczę nad pracami studentów III roku Wydziału Reżyserii Dramatu oraz Paweł Miśkiewicz, który obejmie pedagogicznym nadzorem etiudy studentów II roku. Każda z etiud zostanie wyemitowana na kanale YouTube trzy razy w systemie:

– poniedziałek: pokaz premierowy; środa, piątek (powtórki) zawsze o 19.00
– wtorek pokaz premierowy, czwartek, sobota (powtórki) zawsze o 19.00

Pokazy spektakli archiwalnych

W niedzielne wieczory na kanale YouTube będziemy udostępniać rejestracje spektakli znakomitych artystów współtworzących repertuar Starego Teatru na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Emisje rozpoczniemy 12 kwietnia o godz. 19.00 prezentując spektakl „Akropolis” według S. Wyspiańskiego w reż. Łukasza Twarkowskiego. Kolejne terminy emisji w kwietniu to: 19.04 „Niewina” w reż. Pawła Miśkiewicza, 26.04 „Woyzeck” w reż. Mariusza Grzegorzka

Krakowski Salon Poezji

W niedziele o godz. 12.00 na kanale YouTube zaproszeni przez Annę Dymną wybitni aktorzy i aktorki przeczytają dla Państwa wiersze poetów – zarówno tych znanych szerokiej publiczności, jak i tych, których twórczość pozostaje niszowa. Pierwsza emisja Krakowskiego Salonu Poezji online odbędzie się 5 kwietnia. Poezję Edwarda Hirscha i Blaise Cendrarsa czytać będą Michał Majnicz i Radosław Krzyżowski. Na kontrabasie akompaniować będzie Marcin Oleś.

Nasz profil na YouTube (kliknij tutaj)


Powiązane artykuły

PODSUMOWANIE SEZONU 2023/2024

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem naszych aktywności teatralnych i okołoteatralnych w sezonie 2023/24

05-07-2024

Czytaj więcej