Aktualności

My, naród, Europa | Miłość w czasach Tindera
Prowadzenie: Michał Nogaś
Z jednej strony doświadczyły one często rodzicielstwa bliskości, z drugiej przeżywały batalie rodziców na salach sądowych.
Czy zetki mają potrzebę wypracowania własnego modelu relacji miłosnych? Jak wiąże się to ze zmianą w podejściu do seksualności i intymności?
„Moje koty Cię akceptują”, „Z Tobą nie bałabym się wejść na Orlą Perć” – nie zawsze potrafimy mówić o miłości wprost, Bergman nazywa nas nawet miłosnymi analfabetami.
Czasem tak trudne słowa jak „kocham Cię” łatwiej powiedzieć w dziwny sposób…
Paulina Klepacz
Feministka. Autorka książek, podcasterka i dziennikarka zainteresowana tematem seksualności i relacji międzyludzkich. Dla Vogue.pl pisze o seksie, randkowaniu, singielstwie, jak i prowadzi podcast „Czułe miejsca”. Eksredaktorka prowadząca Glamour.pl i współzałożycielka feministyczno-erotycznego magazynu „G’rls ROOM”. Twórczyni podcastu „Samomiłość”, współautorka książki „Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu”.
//
Jestem feministką bez „ale”. Piszę książki, artykuły, prowadzę podcasty. W Vogue.pl rozkładam na czynniki pierwsze seksualność, randkowanie i współczesne relacje. Tworzę podcast „Czułe miejsca”, w którym z ekspertkami i ekspertami rozmawiamy o szeroko pojętej przyjemności i seksie. W przeszłości byłam redaktorką prowadzącą Glamour.pl. Jestem współzałożycielką feministyczno-erotycznego magazynu „G’rls ROOM”, jak i współautorką książki „Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu”. Prowadzę też podcast „Samomiłość”.
Olga Kamińska
Doktorka z zakresu neuropsychologii, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz SWPS. W przeszłości stażystka w wielu prestiżowych ośrodkach badawczych: w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Specjalistka w efektywnej komunikacji, wiedzy o emocjach, relacjach w zespole i z bliskimi, radzeniu sobie ze stresem, depresją, wypaleniem zawodowym, pracująca w oparciu o najnowsze wyniki badań, także z obszaru wiedzy o mózgu i biologii. Aktywna badaczka, publikująca w najlepszych branżowych periodykach. Działaczka w dziedzinie popularyzacji naukowej, między innymi w książce „#Love, Jak kochać w XXI wieku”, w podcastach, jak również w formie wykładów.
Prelegentka na ponad 100 wystąpień dotyczących szeroko rozumianego zdrowia psychologicznego, wzmacniana relacji w zespole, funkcjonowania rodziny i bliskich związków.
Powiązane artykuły
Rodziny w teatrze
26 kwietnia serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Rodziny w teatrze"
17-04-2025
Czytaj więcejpodcASTary
podcASTary – podcast Narodowego Starego Teatru i Akademii Sztuk Teatralnych
16-04-2025
Czytaj więcej