Aktualności

MASTER CLASS: Szymon Czacki

MASTER CLASS: Szymon Czacki

17 listopada, godz.11.00–14.00

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Wstęp: 20 zł (w cenie wejście do MICET)

Informacja i zapisy: 12 422 40 40

JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO?

Aktorski egzystencjalizm: kim jestem, skąd przyszedłem, do czego dążę i po co? Jak zrobić coś z niczego? Jak uzasadnić własne BYCIE na scenie? Podczas warsztatu przeprowadzimy ćwiczenia z wyobraźni, improwizacji i elementarnych zadań aktorskich.

Szymon Czacki jest w zespole Starego Teatru od 2012 roku. W bieżącym repertuarze możemy go oglądać u Moniki Strzępki w podwójnej roli Rotschilda i Wilka z Wall Street
w nie-boskiej komedii. WSZYSTKO POWIEM BOGU!, w Triumfie woli oraz Roku z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej. W Hamlecie Krzysztofa Garbaczewskiego jest Guildensternem i jednocześnie reżyserem stylizowanym na Konrada Swinarskiego.
W Podopiecznych Pawła Miśkiewicza jednym z imigrantów, czekających na otwarcie „wrót” Europy. W Pawiu królowej Pawła Świątka i Głodzie Anety Groszyńskiej opowiada o istotnych problemach współczesności: skutkach polskiej transformacji i głodzie w krajach trzeciego świata.

Płynność ról jest jedną z cech teatru XXI wieku, na afiszu aktorzy często nie mają przypisanej postaci, którą odtwarzają. Sytuacja Everymana otwiera ich na improwizację. W najnowszych premierach Starego Teatru Nadchodzi chłopiec Marcina Wierzchowskiego i Słowacki umiera Radka Stępnia aktor zderza się z energią wyzwalaną przez śmierć człowieka, która jak fala rozchodzi się w różne strony, uruchamiając trudne do przewidzenia konsekwencje.

Szymon Czacki pracuje jako pedagog w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.


Powiązane artykuły

Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon - spotkanie

27 lutego zapraszamy na spotkanie "Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon".

21-02-2020

Czytaj więcej

Zbliżenia: Język choroby - choroba języka

6 marca zapraszamy na spotkanie z cyklu "Zbliżenia"

20-02-2020

Czytaj więcej