Aktualności

MASTER CLASS: Małgorzata Zawadzka

MASTER CLASS: Małgorzata Zawadzka

16 marca 2019

Strefa BE, godz. 11.00 – 14.00

Cena: 20 zł / Kup bilet (w cenie biletu wejście do Muzeum)

Informacje i zapisy: 12 422 40 40

NIE MA MAŁYCH RÓL…
CO ZNACZY „LIZAĆ SZAFĘ”, CZYLI JAK UKRAŚĆ SHOW 

Postacie drugiego planu są zawsze ważne dla opowiadania historii, potrafią ją uwiarygodnić, nasycić siłą swojej obecności. To praktyka wielkich reżyserów, nauczycieli aktorskiego rzemiosła, dla których umiejętne trzymanie przez postać przysłowiowej halabardy, będzie przez widza zapamiętane. Do historii teatru przeszły sceny z przedstawień Jerzego Jarockiego, gdzie w prostych zadaniach aktorskich budowały się wielkie dramaty, na przykład w rozkładaniu obrusa na stole w “Tangu” czy wspólnym siadaniu na małej ławeczce w “Pieszo” Mrożka.

Jednocześnie zawód aktor wyrasta z kreatywności wykonawcy, z ciągłego stwarzania siebie na nowo, by nie popaść w rutynę, by uczciwie wykorzystywać energię własną i widza. Aktorstwo – pomimo obiegowej opinii o egoizmie ludzi uprawiających ten zawód – zmusza do schowania swojego ego głęboko do kieszeni.

Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Małgorzatą Zawadzką, która w Starym Teatrze stworzyła ponad 20 ról w głośnych spektaklach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Jana Klaty, Moniki Strzępki czy Krzysztofa Garbaczewskiego.


Powiązane artykuły

ZBLIŻENIA: Czy lepszy świat jest możliwy?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie towarzyszące premierze "Podróży Guliwera. Opowieści o świecie" w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

16-05-2019

Czytaj więcej

Spektakl studencki

Wszystkich studentów zapraszamy serdecznie na przedstawienie "Nic" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego prezentowane w cyklu spotkań z widzami "Spektakl studencki".

14-05-2019

Czytaj więcej