Aktualności

MASTER CLASS: Magda Hueckel

MASTER CLASS: Magda Hueckel

Portret & inscenizacja. Warsztat fotograficzny.

15 czerwca 2019, Strefa Be, godz. 11.00-14.00

Wstęp 20 zł (w cenie biletu wejście do MICET)

Informacje i zapisy do dnia 6.06.2019: tel. 12 422 40 40

Mnie najbardziej interesuje teatr emocjonalny, performatywny, gdzie aktorzy nie odgrywają konkretnej roli, ale wchodzą w nią. Teatr to dla mnie najwyższa i najbliższa forma sztuki. To zderzenie świata wizualnego, muzycznego, niepowtarzalny moment, który nigdy nie będzie taki sam. Jest tam człowiek i literatura, jest historia. Kompletność formy wywołuje emocje, bo oddziałuje na widza na wszystkich poziomach.

 

Fotografia inscenizowana to nurt przypominający o związkach fotografii z filmem, malarstwem i przede wszystkim teatrem. To zapis wykreowanej specjalnie na potrzeby sesji rzeczywistości. Fotograf pełni często funkcję reżysera, scenografa i kostiumografa. Ważną rolę odgrywa każdy element kadru. Celem spotkania jest stworzenie przez uczestników cyklu, bądź pojedynczej fotografii portretowej w samodzielnie zaaranżowanej przestrzeni. Uczestnikom na tydzień przed warsztatami zostanie zadany temat do samodzielnej realizacji, otrzymają również inspiracje wizualne. Podczas spotkania każdy uczestnik będzie miał szansę zaprezentować i przedyskutować swoje fotografie wraz z prowadząca i resztą grupy.

 

Magda Hueckel – artystka wizualna, fotografka teatralna, scenografka, podróżniczka. Stale współpracuje z kilkunastoma teatrami w Polsce, m.in.: z Nowym, Teatrem Wielkim, Powszechnym, TR w Warszawie, Teatrem Jaracza w Łodzi, Starym w Krakowie (fotografuje przedstawienia od 2013 roku), Teatrem Wybrzeże w Gdańsku oraz Instytutem Teatralnym. Autorka albumu fotograficznego HUECKEL/TEATR, nominowanego do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2016. Swoje prace prezentowała podczas licznych wystaw indywidualnych i grupowych na świecie, m.in. w Tate Britain w Londynie, Fotohuset w Kristiansand i La(b)Galerie Artyfact w Paryżu. Wspólnie z reżyserem Tomaszem Śliwińskim zrealizowała film Nasza klątwa, który otrzymał w 2015 roku nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny.


Powiązane artykuły

Karty Widza

Karty Widza na sezon 2019/20 już w sprzedaży!

20-09-2019

Czytaj więcej

Spektakl z legitymacją

Zapraszamy na spektakl "Podróże Guliwera" w reż. Pawła Miśkiewicza

11-09-2019

Czytaj więcej

Weekend seniora w Narodowym Starym Teatrze

W dniach 27 - 29 września 2019 serdecznie zapraszamy do Starego Teatru wszystkich seniorów!

02-09-2019

Czytaj więcej