Aktualności

MASTER CLASS: Dorota Pomykała

MASTER CLASS: Dorota Pomykała

12 maja 2019, Sala Modrzejewskiej, godz. 11.00–14.00

Cena: 20 zł / Kup bilet (w cenie biletu wejście do Muzeum)

Informacje i zapisy: 12 422 40 40

BYĆ AKTOREM…

Nasze spotkanie będzie wędrówką. Czynną próbą bycia aktorem, od egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej i praktycznych zajęć (podobnych do tych w czasie studiów), aż po wykonywany zawód.

Spotkanie pokaże nam zmaganie aktora z pokonywaniem codziennego stresu. Trening ciała, wyobraźni, odwagi, wrażliwości. W próbie będziemy uczestniczyć wszyscy. Nie będzie obserwatorów. Przez trzy godziny spróbujemy poczuć coś, co czujemy my – AKTORZY.

Dorota Pomykała to aktorka nieustannej metamorfozy, krucha i silna zarazem, łączy najsubtelniejsze tony, drobiazgowe niuanse z ostrą dynamiką, umiejętnie wprowadzając w przestrzeń granych postaci lirykę pomieszaną z tragizmem. Współpracowała z największymi: Andrzejem Wajdą (Hamlet IV), Jerzym Jarockim (Życie snem), Jerzym Grzegorzewskim (Tak zwana ludzkość…), Krystianem Lupą (Powrót Odysa). Znakomicie odnajduje się w świecie teatralnego eksperymentu, w spektaklach artystów poszukujących nowych rozwiązań (Oresteja Jana Klaty, Bitwa warszawska, nie-boska komedia…, Triumf woli, Rok z życia… Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego).

 

* proszę o zabranie stroju do ćwiczeń (bluza, podkoszulek, spodnie dresowe + butelka wody)


Powiązane artykuły

Teatr/ Za kulisami

25 czerwca zapraszamy na performatywny spacer po Starym Teatrze.

21-06-2019

Czytaj więcej

WAJDA: 12 PRÓB

WAJDA: 12 PRÓB. Inspiracje, tropy, superobiekty

18-06-2019

Czytaj więcej

MASTER CLASS: Zbigniew W. Kaleta

Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat ze Zbigniewem W. Kaletą pt.” Wskazówki dla aktora: Konstanty Stanisławski, Krystian Lupa”.

17-06-2019

Czytaj więcej