Aktualności

Lipiec w MICET: FORGOTTEN WORLDS

Lipiec w MICET: FORGOTTEN WORLDS

Projekt Forgotten Worlds, na który składa się wystawa, cykl warsztatów i prowadzonych medytacji, zamyka (i zarazem otwiera) kolejny sezon twórczych działań w MICET – Muzeum Interaktywnym Starego Teatru. Procesowi przypominania Wielkich (twórców, spektakli) towarzyszy nieodłączne pragnienie, żeby wypożyczyć z archiwum dzieciństwa tamto poczucie wolności i zobaczyć z innej perspektywy, te nasze zapomniane i dzisiejsze (prywatno – teatralne) światy.

 

FORGOTTEN WORLDS / WYSTAWA: BARTŁOMIEJ CHWILCZYŃSKI 

1 – 27  lipca 2018, wt.-ndz., godz. 11.00 – 19.00, Strefa BE

Jak wspomnienia z dzieciństwa wpływają na kształt naszej osobowości i świadomość w dorosłym życiu? Odwiedzający wystawę Bartłomieja Chwilczyńskiego FORGOTTEN WORLDS będą musieli zmierzyć się z niełatwym pytaniem o źródła własnych interpretacji w zderzeniu z abstrakcyjnym obrazem. Wernisaż 13 lipca o godzinie 20.00 w MICET.

 

BOOK A ROOM / EXPERIENCE 

5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27  lipca 2018, godz. 12.00 – 14.00, Strefa BE

Zapraszamy do pokoju pamięci – przechodniej przestrzeni zapisu wspomnień. Zarejestrowane cyfrowo materiały – fragmenty wypowiedzi, obrazów, dźwięków – staną się pretekstem do swoistej pracy badawczej na teatralnych archiwach. Co nas porusza? Do czego chcielibyśmy wrócić? Co chcielibyśmy wymazać? Przyjdż do MICET i utrwal swoje wspomnienia.

 

WARSZTAT IMPRO: BŁAŻEJ PESZEK

6 i 7 lipca 2018, godz. 18.00 – 19.30, Strefa BE

Nasze życie jest składową wielu zdarzeń: miłych, trudnych do zaakceptowania i tych, których chcemy uniknąć. Im więcej uwolnimy w sobie podstawowych, spontanicznych (otwartych), intuicyjnych, emocji i odruchów, tym stajemy się skuteczniejsi w działaniu.

 

MEDYTACJE PROWADZONE

10 i 17 lipca 2018, godz. 12.00 – 14.00, Strefa BE

Cykl medytacji prowadzonych, połączony z intuicyjnym rysowaniem i relaksacyjnym masażem dźwiękiem. Kąpiel w dźwiękach tybetańskiej misy pozwala uwolnić emocje i rozbudzić twórczą intuicję. Jest szansą do wsłuchania się w siebie, praktyki mindfulness: świadomego bycia tu i teraz. Okazją nie tylko do spotkania z ciekawymi ludźmi, ale także do wspólnego muzykowania.

 

THE FRACTAL SHOW I KRZYŻ NA DROGĘ & SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

20 lipca 2018, godz. 18.00 – 20.00, Strefa BE

Projekcję krótkometrażowych debiutów studentek Łódzkiej Szkoły Filmowej: „Krzyż na drogę” w reżyserii Soni Orlewicz – Zakrzewskiej z udziałem Jaśminy Polak  oraz „The fractal show” w reżyserii Justyny Bilik z udziałem Justyny Wasilewskiej.

 

Wstęp na wydarzenia w ramach biletu do MICET (U 8 zł / N 12 zł )

 

Fot. Bartek Sowa

 


Powiązane artykuły

Weekend seniora w Muzeum Starego Teatru MICET

1 i 2 października serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do Muzeum Starego Teatru MICET!

30-09-2022

Czytaj więcej

Weekend seniora

1 i 2 października serdecznie zapraszamy seniorów do Starego Teatru!

30-09-2022

Czytaj więcej

Rekrutujemy

Oferta pracy dla specjalisty ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych

26-09-2022

Czytaj więcej