Aktualności

KRAKERS Cracow Gallery Weekend

KRAKERS Cracow Gallery Weekend

MY / ONI
21-23 kwietnia, godz. 17.00-19.00

Bilet wstępu 1 zł

 

 

Serdecznie zapraszamy do tematycznego zwiedzania MICET z kuratorami w ramach KRAKERS Cracow Gallery Weekend. Zapraszamy w dniach 21-23 kwietnia, pomiędzy 17.00 a 19:00.

 

My i oni: widzowie i twórcy. Gdzie przebiega nieostra granica między odbiorem a kreacją? Zapraszamy na wirtualne warsztaty z artystami, którzy patrzą na rzeczywistość przez filtr teatru. Diagnozują pęknięcia i dyslokacje, szukając tego, co spaja i łączy.

 

Artyści:

Jerzy Grzegorzewski, Mirek Kaczmarek, Tadeusz Kantor, Jan Klata, Krystian Lupa, Karol Radziszewski,  Konrad Swinarski, Józef Szajna, Andrzej Wajda, Wunsche & Samsel i wielu innych.

Cracow Gallery Weekend KRAKERS to odbywający się od sześciu lat projekt promujący sztukę współczesną w przestrzeni Krakowa. CGW KRAKERS 2017, jak co roku, ma na celu stworzenie platformy komunikacyjnej, być spotkaniem ośrodków sztuki niezależnej i mieszkańców miasta. Do udziału w CGW, obok galerii prywatnych, zapraszane są instytucje publiczne, fundacje, stowarzyszenia, project roomy, nieformalne grupy i inicjatywy. W trakcie trwania projektu w przestrzeniach podmiotów zaproszonych do współpracy, zostaną zorganizowane wystawy specjalnie przygotowane na czas trwania wydarzenia. Uczestnicy, podążając zgodnie z mapą wydarzenia mają okazję poznać wcześniej nieznane im inicjatywy, artystów oraz ich prace. Oprócz tego, KRAKERS oferuje bogaty program towarzyszący obejmujący warsztaty, oprowadzania, spotkania z artystami, panel dyskusyjny.

 

KIERUNKI NAPIĘĆ

W nawiązaniu do obchodów stulecia Awangardy w Polsce, organizatorzy uczynili pojęcie awangardy tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia. Program CGW KRAKERS obejmie wydarzenia, które wpisują się w etos sztuki zrodzonej w XX. w, kontynuującej jej tradycje, ale także polemizujące z tym nurtem lub nawet kontestujące jej zdobyczne.


Powiązane artykuły

Patrzymy szerzej: Odzyskiwanie obecności

Serdecznie zapraszamy na rozmowę z Justyną Lipko-Konieczną i Eweliną Godlewską-Byliniak.

23-04-2018

Czytaj więcej

Dzień Teatru Publicznego! Bilety za 300 groszy!

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Teatru Publicznego!

17-04-2018

Czytaj więcej