Aktualności

Koniec pokoleń podległości?

Koniec pokoleń podległości?

Patrzymy szerzej

10 stycznia godz. 17.00

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Prowadzenie: Agata Dąbek

 

W styczniowym spotkaniu z cyklu Patrzymy szerzej serdecznie zapraszamy na rozmowę Agaty Dąbek z Jarosławem Kuiszem, redaktorem naczelnym tygodnika  Kultura Liberalna oraz autorem książki Koniec pokoleń podległości. Młodzi Polacy, liberalizm i przyszłość państwa, a także przedstawicielkami i przedstawicielami młodego pokolenia. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak dojrzewanie w wolnej Polsce wpływa na kształt świadomości społeczno-politycznej młodych Polek i Polaków. Czy faktycznie czujemy/czują się wolni? I co to oznacza?

Na polskiej scenie publicznej nadchodzi przełom. Miejsce ogłaszanych niegdyś podziałów postkomunistycznego i postsolidarnościowego zajmuje dziś podział międzypokoleniowy. Pokolenie Okrągłego Stołu wypaliło się. Jednocześnie po raz pierwszy od XVIII wieku dorosło pokolenie, które urodziło się i ukształtowało we własnym, niepodległym państwie.

(fragment książki)

Współorganizatorem wydarzenia jest Kultura Liberalna.


Powiązane artykuły

MASTER CLASS: Krzysztof Zawadzki

Tematem przewodnim zajęć jest: SPIRITUS MOVENS - INSPIRACJA W BUDOWANIU ROLI . Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Krzysztofem Zawadzkim

22-01-2019

Czytaj więcej

60-lecie pracy artystycznej Anny Polony

Annie Polony, jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych, z okazji urodzin oraz 60-lecia pracy artystycznej życzymy dużo zdrowia i kolejnych wspaniałych kreacji!

21-01-2019

Czytaj więcej

19 stycznia spektakl o godz. 19:00

Informujemy, że przedstawienie „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 19:00.

19-01-2019

Czytaj więcej