Aktualności

Koniec pokoleń podległości?

Koniec pokoleń podległości?

Patrzymy szerzej

10 stycznia godz. 17.00

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Prowadzenie: Agata Dąbek

 

W styczniowym spotkaniu z cyklu Patrzymy szerzej serdecznie zapraszamy na rozmowę Agaty Dąbek z Jarosławem Kuiszem, redaktorem naczelnym tygodnika  Kultura Liberalna oraz autorem książki Koniec pokoleń podległości. Młodzi Polacy, liberalizm i przyszłość państwa, a także przedstawicielkami i przedstawicielami młodego pokolenia. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak dojrzewanie w wolnej Polsce wpływa na kształt świadomości społeczno-politycznej młodych Polek i Polaków. Czy faktycznie czujemy/czują się wolni? I co to oznacza?

Na polskiej scenie publicznej nadchodzi przełom. Miejsce ogłaszanych niegdyś podziałów postkomunistycznego i postsolidarnościowego zajmuje dziś podział międzypokoleniowy. Pokolenie Okrągłego Stołu wypaliło się. Jednocześnie po raz pierwszy od XVIII wieku dorosło pokolenie, które urodziło się i ukształtowało we własnym, niepodległym państwie.

(fragment książki)

Współorganizatorem wydarzenia jest Kultura Liberalna.


Powiązane artykuły

Teatr/ Za kulisami

25 czerwca zapraszamy na performatywny spacer po Starym Teatrze.

21-06-2019

Czytaj więcej

WAJDA: 12 PRÓB

WAJDA: 12 PRÓB. Inspiracje, tropy, superobiekty

18-06-2019

Czytaj więcej

MASTER CLASS: Zbigniew W. Kaleta

Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat ze Zbigniewem W. Kaletą pt.” Wskazówki dla aktora: Konstanty Stanisławski, Krystian Lupa”.

17-06-2019

Czytaj więcej