Aktualności

Koniec pokoleń podległości?

Koniec pokoleń podległości?

Patrzymy szerzej

10 stycznia godz. 17.00

Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

Prowadzenie: Agata Dąbek

 

W styczniowym spotkaniu z cyklu Patrzymy szerzej serdecznie zapraszamy na rozmowę Agaty Dąbek z Jarosławem Kuiszem, redaktorem naczelnym tygodnika  Kultura Liberalna oraz autorem książki Koniec pokoleń podległości. Młodzi Polacy, liberalizm i przyszłość państwa, a także przedstawicielkami i przedstawicielami młodego pokolenia. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak dojrzewanie w wolnej Polsce wpływa na kształt świadomości społeczno-politycznej młodych Polek i Polaków. Czy faktycznie czujemy/czują się wolni? I co to oznacza?

Na polskiej scenie publicznej nadchodzi przełom. Miejsce ogłaszanych niegdyś podziałów postkomunistycznego i postsolidarnościowego zajmuje dziś podział międzypokoleniowy. Pokolenie Okrągłego Stołu wypaliło się. Jednocześnie po raz pierwszy od XVIII wieku dorosło pokolenie, które urodziło się i ukształtowało we własnym, niepodległym państwie.

(fragment książki)

Współorganizatorem wydarzenia jest Kultura Liberalna.


Powiązane artykuły

Wystawa fotografii Krystiana Durmana „Nirwana”

Serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć Krystiana Durmana "Nirwana" organizowaną w ramach projektu „Himalaje. Dopisz swoją historię".

22-03-2019

Czytaj więcej

Spektakl studencki "Panny z Wilka"

Wszystkich studentów zapraszamy na przedstawienie "Panny z Wilka" w reżyserii Agnieszki Glińskiej prezentowane w ramach cyklu "Spektakl studencki".

22-03-2019

Czytaj więcej

MASTER CLASS: Jacek Romanowski

Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Jackiem Romanowskim.

22-03-2019

Czytaj więcej