Aktualności

Helena Modrzejewska    i teatr jej epoki / Ćwiczenia z Modrzejewskiej

Helena Modrzejewska i teatr jej epoki / Ćwiczenia z Modrzejewskiej

Konferencja Naukowa 

12 października 2018, Strefa BE, godz. 9.00 – 16.00

 

Warsztat: Ćwiczenia z Modrzejewskiej

Prowadzenie: Anna Litak, Maja Luxenberg

Strefa BE, godz. 14.30 – 15.20

Czas trwania: 45 min

Informacje i zapisy: anna.litak@stary.pl

Celem konferencji jest podsumowanie stanu badań nad życiem i twórczością Heleny Modrzejewskiej, wytyczenie nowych pól badawczych, zapoznanie z nieznanymi dotąd źródłami jej dotyczącymi, zaproponowanie nowych punktów widzenia na artystkę i jej sztukę. Pełne zrozumienie fenomenu aktorki jest możliwe, jeśli jej działalność osadzona zostanie w szerszym kontekście artystycznym, społecznym i politycznym.

Konferencji naukowej „Helena Modrzejewska i teatr jej epoki” przygotowanej przez Fundację Wspierania Badań nad Życiem i Twórczością Heleny Modrzejewskiej oraz Narodowy Stary Teatr towarzyszy warsztat ĆWICZENIA Z MODRZEJEWSKIEJ.

Czy wiesz, czego pragniesz? Nigdy nie czułeś, że utknąłeś w miejscu? Umiesz panować nad emocjami? Pytania, na które nie bardzo wiadomo jak odpowiedzieć. To ćwiczenie nie polega na uczciwości. Nie polega nawet na przeżywaniu, to złudzenie. Polega na stwarzaniu pozorów. Na podejmowaniu decyzji. Pozostając tą osobą, którą jesteś, możesz – w konfrontacji z innymi – uaktywnić różne warianty samego siebie.


Powiązane artykuły

Debiuty – Młodzi w Starym

Do pierwszego etapu konkursu zarekomendowanych zostało 7 aplikacji twórców!

15-10-2018

Czytaj więcej

MASTER CLASS: Michał Majnicz

Jak pracować z tekstem? Jak nawiązać relację z publicznością? Serdecznie zapraszamy na mistrzowski warsztat z Michałem Majniczem.

15-10-2018

Czytaj więcej

Zbigniew Ruciński (1954-2018)

10 października 2018 roku zmarł Zbigniew Ruciński. Miał 64 lata.

10-10-2018

Czytaj więcej