Aktualności

Dzień Teatru Publicznego

Dzień Teatru Publicznego

Narodowy Stary Teatr, jak co roku, bierze udział w obchodzonym od 2015 roku Dniu Teatru Publicznego i akcji “Bilet do teatru za grosze”. W tym roku ten szczególny dla miłośników teatru dzień odbędzie się w innej niż dotychczas formule.

22 maja o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na nasz kanał YouTube – Narodowy Stary Teatr Live (kliknij tutaj). Zaprezentujemy cztery etiudy, które powstały w ramach projektu „Młodzi w Starym”.

Projekt „Młodzi w Starym online” to efekt współpracy zespołu artystycznego i pracowników Narodowego Starego Teatru oraz Wydziału Reżyserii Dramatu Krakowskiej AST. 13 premier wchodzących w skład cyklu realizują studentki i studenci, pracujący pod opieką artystyczną Remigiusza Brzyka i Pawła Miśkiewicza.

Wybór dla Państwa z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego czterech etiud nie jest próbą wartościowania pracy ich Twórców. Wybraliśmy te, które ukazują zarówno proces mierzenia się młodych artystów z koniecznością tworzenia sztuki na odległość w dobie pandemii, jak i odzwierciedlającą się w sposobie użycia nowych mediów ewolucję zastanej sytuacji, począwszy od konieczności pozostawania w zamknięciu i odosobnieniu ku stopniowemu otwarciu się na przestrzeń, naturę i drugiego człowieka:

Projekt I

„Dom dzienny, dom nocny” w reż. Anny Mazurek (premiera online: 20.04.)

Projekt IV

„Niezastane miasta” w reż. Małgorzaty Jakubowskiej (premiera online: 28.04)

Projekt VI

„Przestrzenie” w reż. Kacpra Romaniuka (premiera online: 5.05.)

Projekt VIII

„Kochanowski” w reż. Piotra Fronia (premiera online: 12.05.)

Powiązane artykuły

Zapraszamy do MICET 6, 7 czerwca

W najbliższy weekend zapraszamy do Muzeum Interaktywnego Starego Teatru

04-06-2020

Czytaj więcej

Krakowski Salon Poezji – 7 czerwca

To już 10. Krakowski Salon Poezji online! Zapraszamy!

04-06-2020

Czytaj więcej

MIŁOSZ FESTIVAL 2020

4 czerwca o godz. 19.00 na kanale Festiwalu Miłosza (Facebook) i kanale YouTube Narodowego Starego Teatru premiera recitalu REPUBLICA POETICA: „Piosenka o końcu świata”

04-06-2020

Czytaj więcej