Aktualności

“500 metrów” – premiera w Hamburgu

“500 metrów” – premiera w Hamburgu

Międzynarodowa koprodukcja w ramach festiwalu Theater der Welt:

Reżyseria: Tian Gebing
Dramaturgia: Christoph Lepschy
Premiera: 26 maja 2017, Hamburg

 

500 metrów: Kafka, Chiński Mur albo obrazy z nierealnego świata to międzynarodowa koprodukcja chińskiej grupy teatralnej Papierowy Tygrys i niemieckiego Teatru Thalia i Narodowego Starego Teatru, której premiera odbędzie się w Hamburgu podczas Festiwalu Teatr Świata.

Interkulturowy projekt z udziałem tancerzy z Chin oraz aktorów z Niemiec i Polski, bazując na intrygującym opowiadaniu Franza Kafki Budowa chińskiego muru, stawia sobie za cel przyjrzenie się kulisom powstawania monumentalnej budowli, jej złożonej symbolice państwowej i społecznej jako „środka zjednoczenia sił narodu”, a także poddaje pod rozwagę koncept granicy jako jednego z jej kluczowych znaczeń. Tian Gebing to wychowany w komunistycznych Chinach artysta, założyciel grupy Papierowy Tygrys, który w swojej pracy wykorzystuje często teksty niedramatyczne – stenogramy rozpraw, instrukcje obsługi, artykuły prasowe. Ogromne znaczenie w jego spektaklach ma także ruch.

W Starym Teatrze Tian Gebing zmierzył się z dziesięciorgiem przykazań w spektaklu zatytułowanym Dekalog (premiera: 27 maja 2016).

W projekcie 500 metrów bierze udział aktor Narodowego Starego Teatru Szymon Czacki.


Powiązane artykuły

Odwołane pokazy spektaklu “Głębiej”

W dniach 30, 31 października pokazy spektaklu "Głębiej" w reż. Małgorzaty Wdowik odwołane!

28-10-2020

Czytaj więcej

Odwołane pokazy spektaklu "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej"

W dniach 29, 30 października pokazy spektaklu "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej" w reż. Moniki Strzępki odwołane!

27-10-2020

Czytaj więcej