Aktualności

„3SIOSTRY” na 29. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Divadlo” w Pilźnie

„3SIOSTRY” na 29. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Divadlo” w Pilźnie

Koprodukcja Narodowego Starego Teatru i TR Warszawa „3SIOSTRY” w reżyserii Luka Percevala znalazła się w programie 29. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Divadlo” w Pilźnie.

 

“3SIOSTRY” w reżyserii Luka Percevala, tuż po pokazach otwierających sezon 2021/2022 w Starym Teatrze, rozpoczną swoje międzynarodowe tournée.  Publiczność Festiwalu Teatralnego “Divadlo” w Pilźnie będzie mogła obejrzeć  przedstawienie 18 września br. o godzinie 19:30 na scenie The New Stage w Pilźnie.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Divadlo” w Pilźnie organizowany jest od 1993 roku. Festiwal prezentuje czeskie przedstawienia, a także najlepsze zdaniem kuratorów festiwalu europejskie i światowe produkcje teatralne. Obecnym dyrektorem festiwalu jest Jan Burian, czeski pianista i autor tekstów. W tegorocznym programie międzynarodowego festiwalu znalazło się 26 czeskich i międzynarodowych produkcji. Obok spektaklu koprodukowanego przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie i TR Warszawa, znalazł się też m.in. spektakl „Austerlitz” w reż. Krystiana Lupy z litewskiego Jaunimo Teatras oraz „Familie” w reż. Milo Raua z belgijskiego NTGent. Prezentowanym na festiwalu spektaklom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i twórczyniami.

Więcej informacji na temat programu tutaj

 

„3SIOSTRY”, reż. Luk Perceval

Zrealizowane w koprodukcji z TR Warszawa, „3SIOSTRY” to zmysłowa, intensywna opowieść o emocjonalnych pułapkach, o rodzinnych i społecznych konfliktach. Luk Perceval, jeden z najważniejszych europejskich reżyserów osadza akcję rosyjskiego dramatu w bańce pamięci dawnych wartości, doświadczeń, ideałów, które odeszły bezpowrotnie. Czechowskie 3SIOSTRY to my – mieszkańcy starzejącej się Europy.
Perceval zmusza do konfrontacji z walącym się starym porządkiem świata, wszechobecną dziś różnicą poglądów, generacją niezrealizowanych marzeń i straconych nadziei.
Jak poradzić sobie ze współczesną melancholią, samotnością, pandemiczną izolacją? Jak przezwyciężyć upływ czasu i kruchość pamięci?
„Musisz oszczędzać na jutro / Musisz pracować na jutro / Jutro będzie lepiej / Jutro. Wszystko jutro. Czas na zmianę myślenia”.

 

 

Najbliższe pokazy “3SIÓSTR” w Polsce odbędą się 3, 4, 5 i 7 września br o g. 19:15 Krakowie, na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru oraz 29, 30 października br oraz 2-7 listopada br. o g. 19:00 Warszawie, na scenie TR Warszawa/ATM Studio.

 


Powiązane artykuły

"Artysta Szaman/Artystka Szamanka" - wystawa w Muzeum Starego Teatru

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Starego Teatru (MICET) na wystawę „Artysta Szaman/Artystka Szamanka”!

20-10-2021

Czytaj więcej