Aktualności

200. pokaz „Rodzeństwa”

200. pokaz „Rodzeństwa”

22 czerwca serdecznie zapraszamy na 200. pokaz Rodzeństwa w reż. Krystiana Lupy z wybitnymi kreacjami Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik, Agnieszki Mandat i Piotra Skiby. 

Voss, pacjent szpitala psy­chiatrycznego, przyjeżdża do rodzinnego domu zamieszkanego przez jego siostry, którym fakt posiadania udziałów w teatrze pozwala bawić się w aktorstwo. Jego wizyta obnaża rodzinne piekło, rozpaczliwą niemożność nawiązania kontaktu. Bohaterowie, niczym więźniowie w celi, krążą po obwieszonym portretami pokoju, wrażenie przebywania w klatce potęgują zamykające przód sceny słupy spięte stalową liną. Powracają motywy charakterystyczne dla Bernhardowskiej prozy i dramatów – obłędu, bezwzględnego, chorobliwego dążenia człowieka do wyznaczonego celu i wysiłków spełzających na niczym w mierzeniu się ze światem, twórczej niemożności i, w końcu, duchowego kalectwa.

Jubileuszowy pokaz zostanie zaprezentowany z napisami w jęz. angielskim.  

Dzisiaj przedstawienie Lupy nie tylko wydaje się mistrzowską lekcją teatru, jest także świadectwem dojrzałej artystycznej wizji reżysera i jego zachwycających aktorów.
Łukasz Maciejewski, AICT

Mogę jedynie z pewną dozą egzaltacji, ale szczerze – napisać, że to jedno z najlepszych przedstawień teatralnych, jakie widziałem w swoim młodym życiu.
Rafał Turowski, www.rafalturow.ski

Krystian Lupa jest Mistrzem teatru, cieszmy się więc, że mamy choć jedno dzieło jego teatru, z którym możemy wzrastać, obserwując, jak ono się zmienia, a wraz z nim – my i nasz świat. Rzadka to okazja, żeby zobaczyć nie tylko lustro czy nasze w nim odbicie, ale i powolne ciemnienie jego powierzchni, która odbija w sobie nasze zmieniające się oblicza. Dlatego, gdy tylko trafi się możliwość zobaczenia Rodzeństwa na scenie, koniecznie jedźcie się w nim przejrzeć.
Tomasz Domagała, domagalasiekultury.pl 

 

 

 


Powiązane artykuły

PODSUMOWANIE SEZONU 2023/2024

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem naszych aktywności teatralnych i okołoteatralnych w sezonie 2023/24

05-07-2024

Czytaj więcej