Aktualności
Zaplanuj wizytę: spektakl „Solaris”
Zaplanuj wizytę: spektakl „Solaris”
Premiera spektaklu „Solaris” odbywa się w ramach Festiwalu Opera Rara.
Spektakl jest koprodukcją festiwalu Opera Rara, Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej, Hashtag Ensemble i Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego.
Partnerem spektaklu jest Uniwersytet Jagielloński.
Więcej o spektaklu: Sprawdzam
Bilety i karnety dostępne można kupić przez stronę Eventim.pl: Kupuję
Miejsce
Spektakl odbywa się w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, w hali eksperymentalnej.
Adres: Czerwone Maki 98, Kraków
Dojazd
Nie zapewniamy miejsc parkingowych. Zachęcamy do dojazdu na spektakl komunikacją miejską.
Najbliższy przystanek tramwajowy: Chmieleniec
Najbliższych przystanek autobusowy Chmieleniec
Odległość od przystanku do Centrum Solaris to około 500 metrów. Skręcamy w ulicę Luciany Frassati-Gawrońskiej i idziemy cały czas prosto. Po około 300 metrach po naszej prawej stronie znajduje się szlaban, a za nim teren Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Przechodzimy chodnikiem obok szlabanu i skręcamy w lewo. Następnie cały czas idziemy prosto w stronę szarego budynku hali. Droga dojścia od szlabanu do wejścia będzie oznaczona tabliczkami.
Wejście
Widzowie wchodzą na spektakl wejściem prowadzącym bezpośrednio do hali (szary budynek). Miejsce jest oznaczone. Dodatkowy znak rozpoznawczy to biały, ogrodzony zbiornik, który znajduje się po lewej stronie wejścia.
Wejście jest dostępne dla osób poruszających się na wózku.
Szatnia
W budynku będzie dostępna szatnia.
Toalety
W przestrzeni hali znajdują się toalety: damska i męska.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w segmencie B na poziomie 0. Wejście prowadzące z hali do tej części budynku jest opatrzone systemem kontroli dostępu. Wejście otworzą pracownicy Zespołu Obsługi Widzów.
Obuwie
Ze względów bezpieczeństwa prosimy widzów o przyjście w butach na płaskiej podeszwie.
Dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnością
Dostęp do hali nie wymaga zastosowania pochylni i platform. Komunikacja pozioma jest wolna od barier architektonicznych.
W budynku jest dostępna winda.
Pierwsza część spektaklu wymaga pokonania osiemnastu schodów w górę, a następnie zejścia klatką schodową. Dla osób poruszających się na wózku lub z ograniczoną mobilnością wyznaczyliśmy alternatywną trasę pozbawioną schodów. Trasa gwarantuje równy dostęp do treści spektaklu.
Podczas drugiej części spektaklu widzowie siedzą na trybunach. Dojście do widowni jest pozbawione barier architektonicznych. Miejsca dla osób poruszających się na wózku i osób z ograniczoną mobilnością są wyznaczone w pierwszym rzędzie. Do wyższych rzędów prowadzą schody, przy których znajduje się barierka.
Audiowstęp dla osób z niepełnosprawnością wzroku
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przygotujemy audiowstęp. W audiowstępie opisujemy przestrzeń hali, kostiumy oraz elementy spektaklu.
Prosimy o przybycie 30 minut przed spektaklem.
Prosimy o wcześniejszy kontakt z koordynatorką dostępności, Katarzyną Peplinską-Pietrzak, telefon/SMS: 504 859 246, e-mail: katarzyna.peplinska-pietrzak@stary.pl
Dodatkowe informacje
Podczas pierwszej części spektaklu widzowie poruszają się w trzydziestoosobowych grupach z przewodnikiem. Przewodnikiem każdej grupy jest osoba pracująca w Zespole Obsługi Widzów.
Kontakt
Koordynatorka dostępności
tel./SMS: 504 859 246
e-mail: katarzyna.peplinska-pietrzak@stary.pl
Powiązane artykuły
Rusza sprzedaż biletów na styczeń 2025
Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem!
14-11-2024
Czytaj więcej