Aktualności
TKANKI TEATRU: PRAKTYKI PROEKOLOGICZNE W KULTURZE / WARSZTATY
TKANKI TEATRU. ARCHITEKTURA, ZMYSŁY, PRZYSZŁOŚĆ.
Warsztaty (laboratorium twórcze): Praktyki proekologiczne w kulturze
Prowadzenie: Joanna Tabaka
Termin: 27 listopada (środa), g. 16:30-19:30
Miejsce: Strefa Be / Jagiellońska 1, Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, wejście przez drzwi z napisem MICET.
Koszt udziału w warsztatach: 10 zł (bilet do kupienia online lub w kasach Teatru)
Zapraszamy na trzy godziny pełne inspiracji i wiedzy, podczas których dowiesz się, jak wprowadzać zrównoważone praktyki proekologiczne do codziennej pracy instytucji kultury.
W trakcie spotkania:
– przeanalizujemy, skąd pochodzą i jak można je redukować.
– przyjrzymy się działaniom innych instytucji i wymienimy się własnymi doświadczeniami.
– porozmawiamy o wyzwaniach i skutecznych sposobach włączania całego zespołu w zieloną transformację.
– odkryjemy metody wspierania proekologicznych postaw wśród naszej publiczności, społeczności lokalnej oraz osób związanych z instytucją.
– porozmawiamy o tym, czym jest prawdziwy odpoczynek i dlaczego dbałość o dobrostan to kluczowa zielona praktyka.
To spotkanie to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń i inspiracji z osobami, które mierzą się z podobnymi wyzwaniami.
Prowadzenie:
Joanna Tabaka – ekoedukatorka w zakresie ograniczania negatywnego wpływu działań kulturalnych na środowisko oraz ekspertka ds. budowania strategii rozwoju publiczności. Przeprowadziła ponad 200 warsztatów i spotkań dla domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce. Zapraszana do udziału w wykładach, konferencjach i publikacjach.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracują m.in. w teatrze TR Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Urzędzie m.st. Warszawy.
Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka dwóch publikacji o ekologizacji instytucji kultury: „Kultura naturze, z Syrenką w tle. Dobre praktyki proekologiczne w warszawskich instytucjach kultury” oraz „Zielona Instytucja Kultury. O stawaniu się miejscem kultury przyjaznym naturze”. Prowadzi dwa blogi pt. „Widok na Widownię” (od 2015) i „Zielona Instytucja Kultury” (od 2020).
Fascynują ją psychologiczne aspekty inicjowania zielonych nawyków.
Kontakt:
Katarzyna Peplinska-Pietrzak
e-mail: katarzyna.peplinska-pietrzak@stary.pl
Tel./SMS: 504 859 246
Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji? A możemy coś zrobić, aby udział w wydarzeniu był dla Ciebie możliwy i komfortowy? Prosimy o kontakt.
Laboratorium twórcze „Oddech. Zielona instytucja kultury” odbywa się w ramach projektu „Tkanki teatru. Architektura, zmysły, przyszłość”.
Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU.