Aktualności

Stary Teatr na nowy semestr / promocja studencka

Stary Teatr na nowy semestr / promocja studencka

Narodowy Stary Teatr zawsze był blisko studentek i studentów. Nasze przedstawienia edukowały, bawiły i przez lata kształtowały pokolenia młodych ludzi. Dziś kontynuujemy nasze najlepsze tradycje!

Z okazji rozpoczynającego się nowego semestru akademickiego, wszystkich studentów zapraszamy na stymulację intelektualną ze spektaklem Tonąca dziewczyna w reżyserii Karola Klugowskiego.

Kolaż tekstów Różewicza, Müllera, Borowskiego i Eliota w połączeniu z eksperymentalną kompozycją muzyczną i nowoczesną formą aktorstwa z pewnością pobudzi szare komórki do kreatywnej pracy i dostarczy wielu twórczych inspiracji!

 

Przedstawienie, inspirowane tradycją awangardy, zagramy: 5 i 6 marca.

 

Bilety z legitymacją studencką na hasło: STARY TEATR NA NOWY SEMESTR w promocyjnej cenie 25 złotych! Bilety dostępne w kasach teatralnych oraz sprzedaży online.

Zachęcamy do wcześniejszych rezerwacji:

+ 48 12 422 90 80 lub +48 12 422 40 40

rezerwacja@stary.pl

 

„Tonąca dziewczyna” reż. Karol Klugowski

O czym to było? No właśnie o tym, że tworzenie to zabawa, że można łączyć ze sobą niekoherentne nawet światy i słowa, i może powstać z tego coś zupełnie nowego, czasem zachwycającego, ciekawego czy choćby – zabawnego… Świecącą się jasno perełką tego spektaklu jest cudowny dialog Ewy Kaim z Błażejem Peszkiem. (Rafał Turowski, rafalturow.ski)

Obraz Tonąca dziewczyna Roy’a Lichtensteina i pierwsza aria z video-opery Fausto Romitellego An Index of Metals to ważne inspiracje, które ostatecznie pozostają w spektaklu nierozpoznawalne. Zaproponowany kolaż tekstów T. Różewicza, H Müllera, T. Borowskiego oraz T. S. Eliota ucieleśnienia prezentowaną myśl teatralną (zwłaszcza na gruncie nowoczesnej formy aktorskiej) i koresponduje z muzyczną ideą dramaturgii spajającą kompozycję przedstawienia. Sens zestawień oraz sposób ich funkcjonowania w ramach całości powinien wyłaniać się w indywidualnym procesie interpretacji każdego widza.

OBSADA: Ewa Kaim, Paulina Kondrak, Maciej Charyton, Paweł Kruszelnicki, Mikołaj Kubacki, Stanisław Linowski, Adam Nawojczyk, Błażej Peszek, Przemysław Przestrzelski

MUZYCY: Grażyna Sobocińska (wokal), Radosław Łukaszewicz (kontrabas), Michał Peiker (perkusja), Paweł Riess (altowiolista)


Powiązane artykuły

Rusza sprzedaż biletów na styczeń 2025

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem!

14-11-2024

Czytaj więcej

współKongres Kultury

współKongres Kultury | 7-9 listopada 2024 | Warszawa!

31-10-2024

Czytaj więcej