Repertuar

NOWA KRYTYKA Radość życia. Jak zadbać o siebie w niespokojnych czasach?

NOWA KRYTYKA Radość życia. Jak zadbać o siebie w niespokojnych czasach?

Nowa Scena
ul. Jagiellońska 1

daty
wystawiania

  • 17.06
    2022

NOWA KRYTYKA

Radość życia. Jak zadbać o siebie w niespokojnych czasach?

Jak radzić sobie z bólem odczuwanym z powodu utraty, który wpływa na kształt naszej teraźniejszej egzystencji? W jaki sposób można pokonać lęk i stres towarzyszące nam codziennie na skutek wielu czynników społecznych oraz zjawisk o różnym podłożu? Jak skutecznie wspomagać odporność psychiczną, by móc w pełni czerpać radość z życia mimo przeciwności losu i problemów, z którymi się borykamy?

Na te i inne pytania podczas spotkania towarzyszącego spektaklowi Strasznie śmieszne na podstawie Okropnie smutne F. Apke w reż. Ewy Kaim odpowie:

dr hab. n. med Maciej Pilecki – lekarz, specjalista psychiatrii dorosłych oraz specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, kierownik Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Katedry Psychiatrii UJ CM, pełni obowiązki kierownika Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Prowadzenie spotkania:

Justyna Czarnota – pedagożka teatru, trenerka i managerka kultury, kierująca Działem Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, gdzie prowadzi projekty rozwojowe dla osób ze środowiska teatralnego. Wykłada na podyplomowych studiach Zarządzanie kulturą w Instytucie Badań Literackich PAN. Znawczyni współczesnego teatru dla dzieci, młodzieży i rodzin, jako pedagożka teatru regularnie prowadzi warsztaty i projektuje materiały edukacyjne do spektakli.

 

Spotkanie o charakterze otwartym dla publiczności odbędzie się 17 czerwca o godz. 21:00 na Nowej Scenie po spektaklu Strasznie śmieszne na podstawie Okropnie smutne w reż. Ewy Kaim.

Debata będzie również transmitowana na żywo na Facebooku Narodowego Starego Teatru.