Repertuar

NARZĘDZIOWNIK TEATRU VR w Starym, czyli jak to się wydarza?

NARZĘDZIOWNIK TEATRU VR w Starym, czyli jak to się wydarza?

warsztaty Mateusza Korsaka i Agaty Koszulińskiej

daty
wystawiania

  • 05.05
    2022

NARZĘDZIOWNIK TEATRU

VR w Starym, czyli jak to się wydarza?

Warsztaty Mateusza Korsaka i Agaty Koszulińskiej

 

Podczas warsztatów będzie można nie tylko dowiedzieć się, jak powstał świat Snu Nocy Letniej w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego, ale samemu się w nim znaleźć – wejść nie w tradycyjną scenografię, ale w tą wirtualną. Zadaniom praktycznym z obsługi VR towarzyszyć będzie rozmowa o rzeczywistości wirtualnej. Jak powstają cyfrowe światy? Jakie stwarzają możliwości dla twórców teatralnych? Czy za pomocą VR-u można tworzyć animacje i filmy? Jakie są jego ograniczenia?  A może VR jest przyszłością sztuki?

 

Warsztaty poprowadzą:

 

Mateusz Korsak – aktor, autor muzyki, absolwent PWST w Krakowie. Twórca VR, wideo m.in. w spektaklach: Sen nocy letniej, (Narodowy Stary Teatr, reż. K. Garbaczewski, 2022 ), Filoktet ex machina (Teatr Powszechny w Warszawie, reż. A. Koszulińska, 2022), Ministerstwo miłości (Teatr Ludowy w Krakowie, reż. K. Minkowska, 2022), Black (Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, reż. K. Garbaczewski, 2021), Ludzie/Psy (reż. Analog Collective, 2021). Od 2019 roku współzałożyciel nieformalnego kolektywu Close Collective.

Agata Koszulińska – reżyserka teatralna, animacji i VR, absolwentka kulturoznawstwa w IKP na UW i dziennikarstwa na UWr, studentka reżyserii na AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie, współzałożycielka nieformalnej grupy Close Collective, stypendystka m. st. Warszawy 2022. Wyreżyserowała spektakle: Filoktet ex machina (Teatr Powszechny w Warszawie, 2022), Opportunity (Teatr Nowy w Krakowie, 2019), Historia żołnierza I. Strawińskiego (Festiwal Lutosławskiego, Teatr Wielki – Opera Narodowa, 2021) oraz animacje 3D i projekty VR m.in. : Breath out tutorial(Modelatornia online w Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), Włosy (Opolskie Lamy 2020, O!pla,  2021), Kołysanka wg S. Becketta w ramach projektu „Planeta B” ( Teatr Polski w Poznaniu)

 

KIEDY: 5 maja godz. 14:00-18:00

GDZIE: Strefa BE, ul. Jagiellońska 1

LIMIT MIEJSC: 16

CENA BILETU: 25 zł

Sprzedaż biletów w kasie teatru czynnej od wtorku do niedzieli oraz online.

Rezerwacje:

+ 48 12 422 90 80 lub +48 12 422 40 40
rezerwacja@stary.pl