Aktualności

MASTER CLASS – Patrycja Jarosińska

MASTER CLASS – Patrycja Jarosińska

Termin: 20 kwietnia 2024, sobota, godz.11.00 – 14.00

Miejsce: Strefa Be / Jagiellońska 1, Stary Teatr w Krakowie, wejście przez drzwi z napisem MICET.

Koszt udziału w warsztatach: 30 zł / bilet do kupienia online lub w kasach Teatru.

 

Warsztaty będą prowadzone w polskim język migowym oraz tłumaczone na polski język foniczny i PJM. Do udziału zapraszamy osoby niesłyszące i słyszące od 16 roku życia.  Warsztat będzie odpowiedni zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które mają już doświadczenie choreograficzno-taneczne. Osoby uczestniczące poznają elementy kultury Głuchych.

 

Tłumaczenie na PJM/foniczny: Jakub Studziński

Pytania i dodatkowe informacje: Katarzyna Peplińska-Pietrzak

e-mail: katarzyna.peplinska-pietrzak@stary.pl

Tel./SMS: 504 859 246

MASTER CLASS – WARSZTATY MISTRZOWSKIE

Prowadzenie: Patrycja Jarosińska

Temat: Język ciała. Od języka migowego do choreografii

Podczas warsztatów poznacie autorską metodę eksploracji tańca połączonego z językiem migowym.

Język migowy jest językiem wizualno-przestrzennym. Materiałem do działań choreograficznych będą poszczególne znaki i frazy z języka migowego. Za pomocą ruchu zbadacie możliwości tych znaków i sprawdzicie, w jaki sposób język może stać się choreografią.

Ważnym elementem warsztatów będzie praca z wyobraźnią. Wzmocnicie świadomość ciała i jego ekspresję.

Na warsztaty ubierzcie się w strój pozwalający na swobodny ruch oraz weźcie wygodne buty na zmianę. Podczas niektórych działań zostaniecie zaproszeni do zdjęcia butów i pozostania w skarpetkach lub boso. Zabierzcie z sobą butelkę wody.
Prosimy o przyjście 15 minut wcześniej.

 

Patrycja Jarosińska – aktorka, tancerka, pedagożka, osoba niesłysząca. Występowała w nagradzanych spektaklach – m.in. “Wojnie w niebie” (Cricoteka 2018), „Siostrzeństwo/sisterhood” (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 2021) oraz w “Translacjach” (Krakowski Teatr Tańca, 2022), „Kurtyna Kobiet” (Teatr im. J.Słowackiego w Krakowie 2023). Uczestniczka licznych programów rezydencyjnych m.in. w METAL Chauffeur’s Cottage w Peterboroughu, laboratorium „Taniec i niepełnosprawność – przekraczanie granic” w Teatrze ROZBARK w Bytomiu, czy w Dance Air w Hadze w ramach projektu Europe Beyond Access. Choreografia i reżyseria światła autorstwa „Ruchome Graffiti” (Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu 2023 r.) Ukończyła Kurs Tańca Współczesnego i Kompozycji Ruchu w Krakowie. Stypendystka Twórczego Miasta Krakowa 2023 r. Prowadzi warsztaty ruchowe i teatralno-taneczne dla osób niesłyszących i słyszących.


Powiązane artykuły