Aktualności
Noc Muzeów w Muzeum Starego Teatru MICET
KIEDY: 13 maja 2022, godz.17.00 -24.00
GDZIE: Muzeum Starego Teatru MICET, ul. Jagiellońska 1
BILETY: Wstęp do MICET i na wydarzenia w ramach
INFORMACJA: daniel.arbaczewski@stary.pl, tel. 735 597 182
Noc Muzeów w Muzeum Starego Teatru MICET
W Noc Muzeów (13/14 maja) serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Starego Teatru MICET, gdzie przygotowaliśmy masę atrakcji!
Moc Muzeów/opowiadanie historii
Moc muzeów tkwi nie tylko w zgromadzonych rzeczywistych i wirtualnych obiektach, ale przede wszystkim w sposobach ich udostępniania oraz w nawiązywaniu z widzami emocjonalnej, estetycznej czy edukacyjnej relacji. Muzea przez swoje zbiory staja się świadkami historii, znalezienie języka opowieści to zadanie dla kuratorów, edukatorów, opiekunów ekspozycji.
W Muzeum Starego Teatru/MICET historie i formy ich opowiadania tworzone są wspólnie przez zwiedzających i prowadzących ich wirtualnych artystów. Powtórzono relację widz aktor ale w przestrzeni sieci. Innowacyjne aplikacje zapraszają zwiedzających do uczestnictwa w pierwszej teatralnej próbie, oswajają z materią, językiem, sposobem budowania narracji teatralnego przedstawienia.
W majową noc zapraszamy na warsztaty z edukatorami i spacery po muzeum:
19.30 – 20.30 Moc reżyserii
Jak kreować teatralne światy i z jakich elementów się one składają? Jak sprawić, że to, co stworzymy na scenie będzie nasze, autorskie – jedyne i niepowtarzalne? I w końcu: jak komunikować się z widzem?
Warsztat z reżyserem i dramaturgiem Łukaszem Zaleskim będzie możliwością zajrzenia do narzędziownika teatralnego twórcy. W kilku prostych ćwiczeniach spróbujemy zbudować proste sceniczne komunikaty i skonfrontować je z widzami.
21.00 – 22.00 Moc aktorstwa
Jak z własnych doświadczeń, wspomnień i emocji tworzyć na scenie pełnokrwiste postaci? Jak rozwijać własny warsztat aktorski i z jakich źródeł czerpać inspiracje do samodzielnej pracy?
Praktyczny warsztat z aktorem i reżyserem, Danielem Arbaczewskim, będzie okazją do poznania zestawu autorskich ćwiczeń treningowych, pomocnych w rozwijaniu potencjału każdego aktora-amatora.
22.30 – 23.30 – Języki swobodnych kreacji – cywilizacyjne freski, podglądanie jako uczestnictwo, egzystencja na granicy oddechu, podróżowanie do wnętrza. Swinarski/Wajda/Jarocki/Lupa.
Spacer po stałej ekspozycji MICET z kuratorem Anną Litak.
Powiązane artykuły
Rusza sprzedaż biletów na styczeń 2025
Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem!
14-11-2024
Czytaj więcej