Aktualności

WYPOWIEDZ SIĘ!: Warsztat dla Seniorów w styczniu

WYPOWIEDZ SIĘ!: Warsztat dla Seniorów w styczniu

Kolekcjonowanie (teatralnych) wspomnień. Spotkanie II

28 stycznia 2018, godz. 11.00-13.00

 

Cena: 10 zł
Informacje: tel. 662 279 664
Kup bilet

Na pierwszym spotkaniu przywołaliśmy ważne dla nas wydarzenia z przeszłości, przyjemne i traumatyczne, zrealizowane i pozostawione w sferze marzeń.

Skonfrontowaliśmy je z wybranymi spektaklami Starego Teatru, w których bohaterowie znaleźli się w podobnych sytuacjach rodzinnych, społecznych czy politycznych.

Podczas drugiego spotkania spróbujemy odkryć, co z tych doświadczeń zapamiętało nasze ciało. Gdzie odkładają się wspomnienia? Jak na ich podstawie – poprzez działania ruchowe w grupie – można tworzyć zdarzenia sceniczne?

Dzięki technice Alexandra przez samoobserwacje i odpowiednie ukierunkowanie swojego myślenia nauczymy się świadomie uwalniać zamknięte w ciele wspomnienia. Rozszyfrujemy zapamiętane przez ciało odruchy, by nauczyć się lepiej posługiwać sobą. Za pomocą technik wschodu takich jak joga, tai chi nauczymy się jak być tu i teraz, jak czerpać radość z chwili i wyzwolić się z tego, co było.


Powiązane artykuły

MINI MASTER CLASS: Alejandro Radawski

Zapraszamy na warsztat prowadzony przez Alejandro Radawskiego, reżysera "Domu Bernardy A.".

16-01-2018

Czytaj więcej

Ferie w MICET

W czasie ferii zapraszamy dzieci i młodzież do MICET. W pierwszym tygodniu –  dodatkowo proponujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży.

08-01-2018

Czytaj więcej