Repertuar

Wszystko zmyślone

Wszystko zmyślone

Anna Karasińska
Reż. Anna Karasińska
Nowa Scena
ul. Jagiellońska 1

najbliższe spektakle

 • 24.06
  19.30
 • 25.06
  19.30
 • 27.06
  19.30
 • 19.10
  19.30
 • 20.10
  19.30
 • 21.10
  19.30
Wszystko zmyślone

Data
premiery

23.06
2017

Bilety

45 zł
normalny
30 zł
ulgowy
kup bilet Potwierdzenie rezerwacji grupowej Wstępna rezerwacja indywidualna

Spektakl Anny Karasińskiej, eksplorujący autorskie strategie przetrwania i sposoby radzenia sobie z rzeczywistością przez medium teatru, powstaje metodą pracy z procesem. To intymna i wymagająca obopólnego zaufania forma tworzenia, podczas której elementy scenariusza budowane są niekiedy z przypadkowych wydarzeń, sytuacji międzyludzkich czy treści istniejących w danym miejscu, w danym teatrze, które czekały na swoją kolej, żeby znaleźć odbicie na scenie.

Proces może się zacząć od myślenia o spektaklu w tajemniczym mieście spowitym mgłą, a zakończyć spektaklem o ożywionych skamielinach, których zagadkowe odgłosy zahipnotyzują publiczność. Przedstawienia, które powstają dzięki takiej pracy, są powiązane z miejscem, budzą intensywność skojarzeń, mają moc i bezpośredniość oddziaływania, mogą jednak i wymykać się oczekiwaniom.

Przygotowując się do swojej pierwszej realizacji z udziałem zespołu aktorskiego Starego Teatru, reżyserka natrafiła na następujący cytat z książki Yoko Tawady Fruwająca dusza:

„Być może pisany jest mi los księżniczki Sagihime, o której mówią stare księgi: nie mając własnego zdania jak słomiana kukła zostanę wyniesiona na fali wydarzeń, ludzie będą mówić do mnie słodkie słowa, tak jak i ja do nich, a na koniec stanę się niewygodna, więc mnie spalą na stosie”.

Twórcy