Drodzy Widzowie!

Informujemy, że w dniach 21-26 grudnia 2017 Biuro Obsługi Widzów Narodowego Starego Teatru jest nieczynne i nie ma możliwości dokonywania rezerwacji.

Kasa biletowa jest zamknięta w dniach 22-26 grudnia 2017. Zachęcamy do zakupu biletów online!

21 stycznia 2018, godz. 14.00
Strefa BE, ul. Jagiellońska 5

Wstęp wolny

Wprowadzenie: Daria Będkowska

Serdecznie zapraszamy na spotkanie towarzyszące premierze Domu Bernardy A. w reż. Alejandro Radawskiego z udziałem Rubi Birden – tłumaczki najnowszego przekładu Domu Bernardy Alba F.G. Lorki oraz wybitnych znawców teatru i dramatu hiszpańskiego.

Spotkanie prowadzone przez poetę i literaturoznawcę Xaviera Farré Vidala będzie dotyczyło twórczości Lorki w kontekście zawirowań politycznych w Hiszpanii lat 30. oraz współczesnej recepcji jego dzieła w polskim kontekście.

W cyklu „Zbliżenia” odbywają się spotkania, prezentacje oraz wykłady dotyczące przygotowywanych premier, ich twórców, a także zjawisk i tematów, które podejmują. Celem cyklu jest pobudzenie zainteresowania spektaklami włączanymi do bieżącego repertuaru oraz poszerzenie narzędzi ich odbioru.

Rodzeństwo
5 stycznia 2018, godz. 18.00

 

Cena biletu: 18 zł (za okazaniem ważnej legitymacji)

Moderacja dyskusji z twórcami i publicznością: Agata Dąbek

Wszystkich uczniów, studentów, emerytów i rencistów serdecznie zapraszamy na przedstawienie Rodzeństwo w reżyserii Krystiana Lupy prezentowane w ramach cyklu spotkań z widzami Spektakl z legitymacją. Po przedstawieniu odbędzie się rozmowa z twórcami, którą poprowadzi Agata Dąbek.

Spektakl z legitymacją to oferta umożliwiająca nabycie biletu do teatru po promocyjnej cenie na podstawie okazania wspomnianego dokumentu w kasie teatru.

 

Świętujemy pierwsze urodziny MICET! W związku z tym, w weekend 16-17.12 obniżamy cenę biletu wstępu do MICET do symbolicznej złotówki!

Serdecznie zapraszamy!

Dwa spektakle Narodowego Starego Teatru zostaną zaprezentowane w konkursie 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, którego motywem przewodnim jest hasło „Teatr w ruinie”. Festiwal trwa od 9 do 16 grudnia 2017.

Zapraszamy publiczność festiwalową na Wesele 9 grudnia oraz Triumf woli 16 grudnia.
Bilety dostępne są u organizatora festiwalu.

Więcej informacji: www.boskakomedia.pl

 

 

Drodzy Widzowie,

pragniemy poinformować, że premiera spektaklu Dom Bernardy A. w reżyserii Alejandro Radawskiego odbędzie się 20 stycznia 2018 na Nowej Scenie. Pokazy w dniach 16, 17, 18 stycznia są pokazami przedpremierowymi. Szczegóły dotyczące sprzedaży i rezerwacji biletów zostaną podane wkrótce!