Zapraszamy na nasze profile na portalach wideo. Tam możesz zobaczyć zapowiedzi naszych spektakli.

LEKCJE OGLĄDANIA: ZWIERCIADŁO SPOŁECZEŃSTWA. TEATR POST-IMIGRANCKI.

0 Komantarz(y)
1118
30-03-2016

Podczas kwietniowej odsłony Lekcji oglądania przyjrzymy się modelowi Teatru im. Maksyma Gorkiego w Berlinie. Berliński teatr za dyrekcji Shermin Langhoff i Jensa Hillje stał się ważnym miejscem na mapie teatralnej Niemiec – świeżym artystycznie i żywo reagującym na wydarzenia. Zespół został poszerzony o twórców oraz aktorów trzeciego pokolenia imigrantów tureckich i z krajów byłej Jugosławii. Ten fenomen określa się obecnie mianem teatru post-imigranckiego, co oddaje zarazem charakterystykę życia kulturalnego naszych zachodnich sąsiadów.
Langhoff i Hillje otrzymali szansę prowadzenia Teatru Gorkiego dzięki sukcesowi przedstawienia "Szalona krew" autorstwa Nurkana Erpulata i Jensa Hillje z 2011, które następnie weszło do repertuaru teatru.
|
W ramach Lekcji oglądania zapraszamy na projekcję spektaklu z polskimi napisami (90 min.)
Informacja o spektaklu na stronie Teatru Gorkiego: http://www.gorki.de/spielplan/verruecktes-blut/

Prowadzenie: Szymon Adamczak
18 kwietnia, Sala im. Heleny Modrzejewskiej, g. 19.00
Wstęp wolny.

W Lekcjach oglądania przyglądamy się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone są z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałów o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego jest poszerzanie kompetencji odbiorczych, wymiana poglądów oraz wymiana doświadczeń między widzami i ekspertami.


/Foto: Esra Rotthoff/

0.0
Ostatnia modyfikacja: poniedziaek 11 kwiecie 2016 08:43
Powiązane artykuły: Lekcje oglądania: Pieniądze to (nie) wszystko Lekcje oglądania: Duchologia teatru MICET / Edukacja w Starym Teatrze 26/11 - Zagraj w teatr- zajęcia warsztatowe MHK w Starym Teatrze Lekcje oglądania: Forced Entertainment #2 LEKCJE OGLĄDANIA: Forced Entertainment Plebiscyt na Aktorkę/Aktora sezonu 2015/2016 w Narodowym Starym Teatrze Edukacja w Starym Teatrze 9.10 - Teatralny Kraków Heleny Modrzejewskiej Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej
Lekcje Teatr Podopieczni