Zapraszamy na nasze profile na portalach wideo. Tam możesz zobaczyć zapowiedzi naszych spektakli.

LEKCJE OGLĄDANIA: Przeciw Gesamtkunstwerk. Wokół twórczości Heinera Goebbelsa

0 Komantarz(y)
849
18-05-2016

13 czerwca o godzinie 19.00 - ostatnia w tym sezonie LEKCJA OGLĄDANIA , poświęcona będzie twórczości Heinera Goebbelsa

Heiner Goebbels to jeden z najwybitniejszych europejskich twórców sztuk performatywnych, kompozytor, profesor związany z legendarnym Instytutem Teatrologii Stosowanej w Giessen. Wydana w Linii Teatralnej Ha!artu antologia jego tekstów stanowi świadectwo bezkompromisowych i radykalnych poszukiwań artysty nie tylko w przestrzeni własnej praktyki artystycznej, ale także w ramach instytucji kultury i systemu produkcji sztuki.
Podczas Lekcji oglądania zaprezentowane zostaną fragmenty spektakli z wprowadzeniem Igi Gańczarczyk, zaś metody pracy i kompozycje Goebbelsa przybliży Lukáš Jiřička, jego student i redaktor antologii.

Goście: Iga Gańczarczyk (reżyserka, teatrolożka),
Lukáš Jiřička (dramaturg, reżyser radio art.)
Wprowadzenie: Szymon Adamczak

13 czerwca 2016, g. 19.00, wstęp wolny
Sala im. Heleny Modrzejewskiej
ul. Jagiellońska 1
Wydarzenie realizowane wspólnie z Korporacją Ha!art

W „Lekcjach oglądania” przyglądamy się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone są z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałów o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego jest poszerzanie kompetencji odbiorczych, wymiana poglądów oraz wymiana doświadczeń między widzami i ekspertami.

0.0
Ostatnia modyfikacja: niedziela 12 czerwiec 2016 22:45
Powiązane artykuły: Lekcje oglądania: Pieniądze to (nie) wszystko Lekcje oglądania: Duchologia teatru Lekcje oglądania: Forced Entertainment #2 LEKCJE OGLĄDANIA: Forced Entertainment LEKCJE OGLĄDANIA: ZWIERCIADŁO SPOŁECZEŃSTWA. TEATR POST-IMIGRANCKI. ​LEKCJE OGLĄDANIA: Narracje niefabularne. Prace kolektywu She She Pop LEKCJE OGLĄDANIA: Narracje niefabularne. Prace kolektywu She She Pop Lekcje oglądania: Widz w sztuce najnowszej LEKCJE OGLĄDANIA: „USTALENIA, KTÓRE ZOSTAŁY USTALONE"
teatr lekcje oglądanie