Zapraszamy na nasze profile na portalach wideo. Tam możesz zobaczyć zapowiedzi naszych spektakli.

Lekcje oglądania: Widz w sztuce najnowszej

0 Komantarz(y)
1815
13-01-2016

W lutym zapraszamy na spotkanie poświęcone książce Doświadczenie (syn)estetyczne. Performatywne aspekty przedstawień site-specific autorstwa Mateusza Chaberskiego. Wraz z autorem i zaproszonymi gośćmi – Justyną Łagowską oraz Katarzyną Peplinską – rozmawiać będziemy, jak zmieniła się funkcja i doświadczenie odbiorcy, odkąd działania artystyczne z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i instalacji artystycznych coraz częściej rozgrywają się w konkretnej przestrzeni. Uczestnicy tych działań na różny sposób zachęcani są do eksploracji miejsca prezentacji, nieskrępowanego ograniczeniami tradycyjnej przestrzeni teatralnej.
Wśród analizowanych prac znajdą się m.in. Dotleniacz Joanny Rajkowskiej, zrealizowany w Stoczni Gdańskiej spektakl H. w reż. Jana Klaty czy realizacja Hamleta w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego ze Starego Teatru.

15 lutego 2016, g. 19.30
wstęp wolny
Sala im. Heleny Modrzejewskiej
ul. Jagiellońska 5
Spotkanie organizowane jest we współpracy
z Katedrą Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

W Lekcjach oglądania będziemy przyglądać się zjawiskom teatralnym od kuchni. Spotkania połączone będą z prezentacjami zapisów spektakli, dokumentacji i materiałów o polskich oraz zagranicznych twórcach teatru, sztuk performatywnych i wizualnych. Założeniem tego dyskusyjnego klubu teatralnego jest poszerzanie kompetencji odbiorczych, wymiana poglądów oraz doświadczeń między widzami i ekspertami.

0.0
Ostatnia modyfikacja: wtorek 26 stycze 2016 15:43
Powiązane artykuły: Lekcje oglądania: Pieniądze to (nie) wszystko Lekcje oglądania: Duchologia teatru Lekcje oglądania: Forced Entertainment #2 LEKCJE OGLĄDANIA: Forced Entertainment Karty Widza na sezon 2016/2017 już w sprzedaży! LEKCJE OGLĄDANIA: Przeciw Gesamtkunstwerk. Wokół twórczości Heinera Goebbelsa LEKCJE OGLĄDANIA: ZWIERCIADŁO SPOŁECZEŃSTWA. TEATR POST-IMIGRANCKI. ​LEKCJE OGLĄDANIA: Narracje niefabularne. Prace kolektywu She She Pop LEKCJE OGLĄDANIA: Narracje niefabularne. Prace kolektywu She She Pop LEKCJE OGLĄDANIA: „USTALENIA, KTÓRE ZOSTAŁY USTALONE"
lekcje oglądania Hamlet Jan Klata